Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha július 25 én lejár a...

Ha július 25 én lejár a GYED-em, és a tesó mondjuk legkorábban szeptember végén érkezne, akkor miből számolják a gyedet a kicsinél? Vele is itthon maradhatok 2 évig?

Figyelt kérdés

A gyed lejárta után kivegyem a felgyülemlett szabikat vagy inkább menjek táppénzre? Melyik mennyire befolyásolja a következő Tgyás, Gyed összegét?

Segítsetek légyszi, mert a munkáltatóm egy kicsit sem segítőkész...


2011. dec. 28. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha még él a munkaviszonyod, akkor igen, a kicsinek is két éves koráig fog járni a gyed, hoszen bőven meglesz az ahhoz szükséges biztosítotti idő.

Ha kiveszed a szabikat, akkor a szabi alatt kapott tényleges jövedelmed lesz a tgyás alapja, de max. a minimálbér kétszeresének 70%-a. Ez akkor is max. ennyi lehet, ha nem veszed ki a szabikat, hanem elmégy táppénzre.

A gyedet a szabi és a táppénz sem befolyásolja, mindenképpen az a jövedelem lesz az alapja, amiből az előző gyedet számolták.

2011. dec. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A legjobban úgy jársz,ha kiveszed a szabikat,és ha még van időd,elmész táppénzre.- így,a t.gyás-od,gyed-ed több lesz,mintha gyes-re mennél!

A felgyülemlett szabikra is több pénz van,mint a táppénzre.

Ha sikerül elintézned,és közben a munkáltatód nem mond fel,akkor ugyan úgy jár minden,fél év Tgyás,majd a gyermek 2 éves koráig gyed,majd gyes 3 éves koráig.

Mivel az én munkáltatóm eltűnt,és így se ezt,se azt nem tehettem meg,gyes-re kellett mennem szülés előttig,akkor igényeltem a Tgyás-t,aminek a bírálása még mindig folyik,mivel a munkáltatót még senki nem érte el- az OEP sem!


Remélem azért valamit tudtam segíteni!!


Üdv: 3 lányos

2011. dec. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy kicsit kiigazítanám a második választ:


"A legjobban úgy jársz,ha kiveszed a szabikat,és ha még van időd,elmész táppénzre.- így,a t.gyás-od,gyed-ed több lesz,mintha gyes-re mennél!" ez így nem egészen igaz, teljesen mindegy, hogy melyiket veszed igénybe, a gyed alapját nem fogja érinteni. És a tgyás sem lehet több, max a minimálbér kétszerese, függetlenül attól hogy táppénzen, gyesen, vagy szabin voltál.


"A felgyülemlett szabikra is több pénz van,mint a táppénzre." ez sem feltétlenül igaz, mivel a szabi alatt a szerződéses béredet kapod, míg a táppénz alapját az a jövedelmed képezi, amiből anno a gyededet számolták. Ha akkor volt jutalom, vagy egyéb nem rendszeres juttatás, akkor sokkal több is lehet a táppénz, mint a szabi alatt kapott bér (nekem pl. 13 ezerrel volt több).

2011. dec. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Munkáltatóm megvan, 2005 óta dolgozom ennél a cégnél.

Köszönöm a válaszaitokat.

2011. dec. 28. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!