Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor érné meg jobban anyagila...

Zsyke kérdése:

Mikor érné meg jobban anyagilag a második baba?

Figyelt kérdés

2008 óta van folyamatos munka viszonyom. 2010. januártól itthon voltam táppénzen, szeptember 17.-én született meg első fiúnk.jelenleg még gyeden vagyok, szeptember 17.-éig.

Jelenleg 50 000 ft (ot kapok gyednek családi kedvezmény nélkül) mostani alapbérem (most volt emelés 119 000 ft), hogy ha terveznénk egy második gyermeket

kérdésem a következők lennének:

mikor érné meg jobban a második gyerek?

várjam meg míg lejár a 3 év? menjek vissza dolgozni valamennyi ideig?meddig?

vagy próbálkozzunk most, és ha összejön akkor mi érné meg jobban? táppénzre menni gyed után, vagy menjek gyesre? és körül-bellül mennyi pénzre számíthatnék?


kérem olyanok válaszoljanak, akik értenek is hozzá.szeretnénk mégegy babát, és ez is fontos



2012. jún. 4. 16:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha most összehozzátok a tesót, és megszületik 2013 augusztus előtt, akkor a tgyás alapja a 119 ezres szerződéses béred lesz, a kedvezményszabály értelmében a gyed alapja meg ugyanaz, mint a tgyásé (vagyis a 119 ezres bér).


Ha később jön a tesó, akkor három lehetőség van:

1. maradsz 3 éves koráig gyesen, ez anyagilag a legkedvezőtlenebb, mert ha 2013-ban 9 hónapot gyesen vagy, akkor a gyed alapja a minimálbér lesz.

2. visszamégy dolgozni legalább 180 napra, akkor a tényleges jövedelmed lesz az alapja mind a gyednek, mind a tgyásnak.

3. nem mégy vissza dolgozni, de gyes helyett táppénzre mégy: ekkor mindennek ugyanaz lesz az alapja, mint az első variáció esetén.


Az a lényeg, hogy egy évben összességében ne legyél 6 hónapot meghaladóan gyesen, hanem helyette 6 hónapot meghaladóan legyél táppénzen, gyeden, vagy dolgozz.

2012. jún. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Gyönyörű... és még mi mondjuk a romákra, hogy megélhetési szülők...

A gyereked biztos imádni fog téged, ha majd kiderül, hogy azért született akkor, amikor, mert neked így érte meg a legjobban anyagilag.

2012. jún. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 betta55 ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Vannak akik nem maximális gyeden vannak és igenis fontos,hogy mennyi ellátásra számíthat az anyuka!A gyerekre fogja fordítani illetve a családra!Én nem látok ebben semmi kifogásolni valót!


Kedves kérdező, az első jól leírta!Jővőre én is ebben cipőben fogok járni,mint te!

2012. jún. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem mindegy, hogy mennyi pénzt kap az anyuka, de számomra nagyon visszataszító dolog egy ilyen kérdés így megfogalmazva.
2012. jún. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kedves Névtelen hozzászóló!

Mindenképpen szeretnék még egy kisgyereket, mindig is két gyermekről álmodtam, de amit azt te is olvashatod, nem maximum gyeden vagyok, és sajnos nem mindegy, hogy az ember mikor vállalja, én csak a gyermekeimnek szeretnék jót, hogy mindent megtudjak nekik adni. és igen is 20 ezer forintos különbség nekem is különbség...........

2012. jún. 5. 08:20
 6/16 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm az első válaszolónak, hogy ennyit segített
2012. jún. 5. 08:22
 7/16 A kérdező kommentje:
még az első válaszolótól szeretnék kérdezni, hogy ha összejön idén a baba, ugye szeptemberig még gyeden vagyok a kisfiammal, és utánna akkor táppénzen leszek ugye idei évben még 3 hónapot akkor is a 119 000 ft lesz a gyedem alapja?
2012. jún. 5. 08:24
 8/16 anonim ***** válasza:

De hát éppen ezt hívják felelős családtervezésnek!!!:-)) Az Anyuka végiggondolja, hogy hogy tudna a lehető legtöbbet nyújtani a gyermekének. Folyamatos munkaviszonya volt, tehát nem éppen az az ingyenélő fajta, aki csak a segélyért áll sorba!

Kedves kérdező! A lényeg tényleg az, hogy ne legyél sokat Gyesen. Szerintem az lenne a legideálisabb, ha most már próbálkoznátok, és ha lejár a Gyeded, akkor a szülésig kiveted a szabikat, plusz elmész 1 hónappal szülés előtt Tgyásra, vagy táppénzre. Mi is így szerettük volna, de nem maradt meg a babánk. Most már Gyesen vagyok, lényegesen rosszabbul fogok így járni, de nem számít, csak ez a baba már maradjon meg!

2012. jún. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

utolsó hozzászóló,köszönöm

sajnálom a babát, de csak jóra kell gondolni a mostanival, kívánom, hogy minden rendben legyen


igen nem vagyok ingyenélő fajta,mert az iskola padból még ki sem jöttem (már az utolsó 2 hónapot magántanulóként végeztem), hogy dolgozhassak.....és azóta ezen a helyen van munkaviszonyom, és mindenképp két gyermeket szerettünk volna, és sajnos a mai világban erre is kell gondolni, hogy mikor lenne jobb.

ma beszéltem a munkáltatómmal is, az új törvények szerint, ő bennt hagyná a megmaradt szabikat,mivel,hogy már ha mégegy gyermekünk lesz ő utánna nem lesz ennyim,csak pár nap.most van valmi új törvény

csak azt nem tudom mennyire befolyásolná az,ha mondjuk összejönne még idén, hogy gyed után nem szabin hanem akkor ugye táppénzen lennék.

2012. jún. 5. 11:05
 10/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Szerintem is hagyd bent a szabikat, mert jól fog az még jönni a második baba után, amikor visszamégy.


A gyed alapodat nem fogja befolyásolni sem az, ha idén táppénzen leszel 3 hónapot, se az, ha idén gyesen leszel 3 hónapot - mivel ebben az évben mindenképpen a gyed lesz túlsúlyban és ez számít.


Ha csak jövőre jön össze, akkor is csak annyi a lényeg, hogy ne legyél 2013-ban 6 hónapot meghaladóan gyesen.

De azért gondolom nem fog egy évig váratni benneteket a tesó:)

2012. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!