Azt hallottam, hogy aki gyedről megy (tgyásra) gyedre, vagy gyesről megy (tgyásra) gyedre, az kb. ugyanazt a (tgyást) gyedet fogja kapni, amit az előző gyermekkel, akivel épp gyesen, gyeden van. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm munkajogász ismerőse mondta, hogy jelenleg ilyen is létezik. Az ismerősömmel mindketten gyesen szülnénk a következő kicsit, és a jogász szerint nem kell aggódnunk a pénz miatt. Nem a minimálbérből számolnak.(Nem minimálbéren vagyunk bejelentve, hanem rendesen). Érdekel, hogy más is hallott-e ilyesmiről? Valóban létezik-e?

#szülés #GYED #TGYÁS #GYES #gyes alatti szülés
2012. jún. 6. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez azért attól is függ, hogy mennyi volt a TGYS első gyerekkel.

Nekem pl most a 2. babával, aki GYED alatt született, a TGYS felét sem éri el annak az összegnek, amit az elsővel kaptam.

Nálam (meg ha jól gondolom nálatok is) az elmúlt 2 évben nem volt meg a 180 nap. Nyilván nem, hiszen másfél éves volt a nagy mikor jött a pici. Erre az esetre találták azt ki, hogy a TGYS-nek is van egy plafon összeg, ami valahogy (már nem emlékszem pontosan) mégis csak a minimálbérből számolódik.

Én közel voltam az agyvérzéshez, mikor elmondták. Bár nekem ez eleve kényes pontom, mert igen nagy pénzektől esek el a néhai (utolsó fillérig bejelentett) fizumhoz képest, hála ennek a remekül kitalált és átgondolt, gyerekvállalásra ösztönző rendszernek. Bocsi, hogy kifakadtam...

2012. jún. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is azt hallottam ha a 2. pici a gyed alatt születik, azaz 2. éves korig jön a következő, akkor ugyanaz a tgyás és gyed jár.
2012. jún. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
.
2012. jún. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!