Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Válás után 2 gyermekkel...

Válás után 2 gyermekkel egyedül maradok mi illet meg?

Figyelt kérdés

Férjemmel elváltunk, nálam maradtak a gyerekek (1,3), a hitel lakásban mi maradtunk, ő elköltözött. Milyen támogatást igényelhetek így, jelenleg gyeden vagyok.

A lakás deviza hiteles, kaphatok valamilyen segítséget az önkormányzattól mivel triplázódott a törlesztőm, így nem tudom fizetni a lakáshitelt.Rám szállhat emiatt a gyámügy?



2012. ápr. 15. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Bíróságon váltatok el vagy "csak" elköltözött? Gyerektartást állapítottak meg? Lakásfenntartási támogatás, gyermekvédelmi támogatás, családsegítő.
2012. ápr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az önkormányzatot, de szerintem ők nem adnak semmit. Gyerektartást kérj, és emelt családit, de az nem sok. Gyámügy csak akkor jön, ha a gyerekek veszélyben vannak, nincsenek ellátva.
2012. ápr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
érdeklődj az önkormányzatnál, ki fogják számoltatni az egy főre jutó jövedelmet (tehát papíron is külön kell élnetek, külön lakcímen), ami ha bizonyos összeg alatt van, akkor kaphatsz különböző juttatásokat. Pl lakhatási támogatás, fűtéstámogatás, szemétszállítási díj elengedése mittomén ilyesmik ,ez önkormányzattól függ, és csak pár ezres tételek, de sok kicsi sokra megy alapon jól jöhetnek. D ehhez nagyon kevés egy főre jutó jöv kell.
2012. ápr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha közösen vettétek fel a kölcsönt,fele-fele arányban kell fizetnetek,akkor is ha nem lakik már ott a volt férjed.Vagyonmegosztás történt?
2012. ápr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!