Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A 3. baba passzív gyed alatt...

A 3. baba passzív gyed alatt születne. Van bármiféle megoldás hogy kapjak TGYÁS-t és GYED-et is?

Figyelt kérdés

A pontos helyzet:

2007.02. óta van munkaviszonyom ennél a cégnél,de idén január 4-én felszámolás alá került.


1.baba 2009.06.19-től vagyok itthon Tgyás,majd gyeden.

2.baba 2011.03.23-től Gyedbe születve Tgyás,majd gyed.

3.baba ugye szintén gyedbe születne 2013.02.05.


Az elmúlt 3évben nem dolgoztam...pont 3éve vagyok itthon a kicsikkel. A 3.babát nem mostanra terveztük mert vissza szerettem volna menni újra dolgozni valahová a Gyed után,de nem így alakult és most kétségbe vagyok esve.


A gyed is munkaviszonynak számít talán nem,vagy a ténylegesen ledolgozott idő a mérvadó?


A munkáltatómtól csak egy értesítést kaptam 01.04-én,hogy felszámolás alá került,ez jelenti a munkaviszony azonnali megszűnését?

Beszéltem a felszámoló céggel,azt mondták minimum 1év vagy kicsit több mire befejezik.Nekem most az a lényeg,hogy ne legyen felszámolva teljesen a cég a szülésig...ugye?

Ha mégis megtörténik,mondjak le a gyedről és menjek álláskeresésire?

A kistesót 2013.02.05-ére várjuk.

A Gyeden 2013.03.23-ám jár le.


Van esély,hogy tgyást és gyedet is kapok?

Mit kell pontosan és mikor igényeljek?Hogy a legjobb?


Írjon valaki aki tud megoldást!!!



2012. jún. 8. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, válaszoltam:)
2012. jún. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a cég felszámolás alatt van, nem jelenti azt, hogy a munkaviszonyod megszűnt. Amíg van cég, és nem kaptál papírt, addig munkaviszonyban állsz.
2012. jún. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
jogi állományban vagy, nem mondhatnak fel, csak közös megegyezéssel szüntetheti meg a felszámoló a munkaviszonyod, tudom, mert én voltam olyan b.rom, hogy aláírtam... így most én se tudom pontosan mi lesz velem (t-gyás, gyed...)
2012. jún. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


9., 12. válaszoló tökéletes választ ad.

2012. jún. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!!


Én most olyan,de olyan boldog vagyok,hogy így van!! Teljesen kész voltam a gondolattól is,hogy csak GYES járna...


Kedves 1.válaszoló!

Nagyon szépen köszönöm a privát választ!!Írok nemsokára vissza neked.


Kedves 2. válaszoló,neked is köszönöm.


Kedves 3. válaszoló sajnálom,hogy így alakult nálad,köszönöm,hogy megírtad. Mindig okul az ember.

Ha az ember orra alá raknak egy szerződést amit kérnek,hogy írj alá,mert így kell és kész. Gondolom nem szívesen száll vitába egy felszámoló céggel az ember. Főleg ha nincsen tisztába a jogaival/választási lehetőségeivel,mint ahogy én sem.


Köszönöm kedves 4.válaszoló!

Látom te is nagyon hasonló helyzetben vagy.

remélem nálad is minden rendben lesz.


Durva,hogy milyen sok embernek szűnt meg a munkahelye és kényszerült passzív gyedbe.(a közvetlen környezetemben is van pár anyuka)


KÖSZÖNÖM MINDENKINEK!!

Szép napot!

2012. jún. 8. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!