Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A kérdésem a következő: hogy...

A kérdésem a következő: hogy a leírt körülmények miatt, én csak Gyes-re lennék jogosult, ha most teherbe esnék?

Figyelt kérdés
2010 nyaráig külföldön dolgoztam (bejelentve), azóta itthon nincs munkám, kaptam a szokásos 3 hónap munkanélkülit, amúgy pedig az önkormányzat fizeti utánam a tb-t, mivel szociálisan rászorult vagyok.

2012. jún. 14. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, csak arra + a CSP-re és az egyszeri anyaságira.
2012. jún. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi,és azt meg tudnád mondani mennyi lenne?Esetleg apa el tud menni Gyed-re,ha én nem?
2012. jún. 14. 13:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia a fizuja 70%-át kapná nem tudom, így mennyire éri meg, ha neked nem lesz munkád és a párod eljönne gyedre. Én 2010-ben 60 ezer forintot kaptam de ez az adott település önkormányzatától függ.
2012. jún. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak gyes és csp.


A párod vehet igénybe gyedet, ha megvannak a szükséges feltételek, de akkor a családi kasszátok így nézne ki: apa 30%-al kevesebb pénzt kap, te meg semmit.

Ha otthon maradsz, akkor apa kapja a fizetését, te meg kapod kézbe a 37850Ft-ot, és nem kell fizetni sem utánad a TB-t.

2012. jún. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, minimum 30%-al lenne kevesebb a bére:)

És az egyszeri anyasági összege fix, mindenkinek ugyanannyi: 64126Ft. A feltétele, hogy 4 alkalommal megjelenj terhesgondozáson.

Ezen kívül még adhatnak egyszeri támogatásokat az önkormányzatok, ez abszolút tőlük függ.

2012. jún. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!