Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektartás vonható a fizetés...

Gyerektartás vonható a fizetésből, a következő esetben? -folytatás alul-

Figyelt kérdés

Ex-feleségemmel úgy volt a megállapodásunk, bírósági végzésen is ez van, hogy kézből fizetem a gyerektartást. Ez meg is történt, de 2 hónapot kihagytam, mert munkahelyemen nem volt meló (év eleje miatt: január és február), így fizetést sem kaptam, nem tudtam miből fizetni. Harmadik hónapban beindult a meló és fizettem is volna, de egyszer csak elkezdték vonni a fizetésemből a gyerektartást, így kevesebb pénzt is kaptam.

Kérdésem, hogy vonhatják minden bírósági végzés és bejelentés nélkül? Mert meglepetés volt számomra, hogy kevesebbet utaltak... Erről nem kötelesek szólni?



2012. máj. 13. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem kötelesek szólni. A jogszabály azt mondja ki, hogy amennyiben van jogerős végrehajtható okirat ( a bírósági határozat az) a kötelezettségről, akkor elmaradás esetén a végrehajtás minden további értesítés nélkül megindítható.


Azért kezelik ezt így, mert a jogalkotó feltételezi, hogy ha tudsz a kötelezettséget megállapító okiratról, akkor arról is tudnod kell, hogy nem maradhatsz el a teljesítésétől, mert akkor számíthatsz a végrehajtásra.


Mondjuk jó fej a volt feleséged, hogy nem szólt neked. Vagy nem is mondtad neki, hogy leállás van, nem kapsz fizetést, és várjon márciusig? Vagy nem jó fej, és nem is várt volna?

2012. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mióta elváltunk tönkre akar tenni minden lehetséges módon. Főleg mióta újraházasodtam és közös gyermekünk is lett az új feleségemmel. Szóval..

Se bírósági végzés, semmi nincs ami alapján elkezdték volna vonni.. Nincs olyan végzés ami kimondja, hogy vonni kell, csakis hogy kézből fizetem!

2012. máj. 15. 23:29
 3/3 anonim ***** válasza:

De te ezt írtad: "Ex-feleségemmel úgy volt a megállapodásunk, bírósági végzésen is ez van, "


Akkor most mégsincs végzés? Az, hogy a végzésen az szerepel, hogy kézbe fizeted, nem jelenti azt, hogy nem hajtható végre. Hiszen te kézbe se fizetted. Érted már?

2012. máj. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!