Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » BABÁM 2 hónap múlva megszületi...

BABÁM 2 hónap múlva megszületik, segítséget kérnék abban a kérdésben, hogy ilyenkor milyen támogatások járnak?

Figyelt kérdés

alkalmi munkavállaló voltam régebben, aztán

4 órás munkaviszonyom volt több mint egy évig,

jelenleg az alapbérem 19720.- ft.

nem vagyunk összeházasodva a párommal.

ha ért valaki ehhez hogy milyen támogatás jár, legyen szíves írja le!

Elöre is köszönöm aki leírja!



2012. jún. 30. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszeri anyasági támogatás: kb.64,000 forint

GYes és családi pótlék: 37,500+pár száz forint ha egyedülállóként kéred a családit. Az olyan 100-1500-al több.

2012. jún. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van munkaviszonyod járna a tgyás és a gyed, de ennyire alacsony alapbérnél kevesebb lenne mindkettő, mint a gyes.


Így érdemes gyesre menned onnantól, hogy megszületik. Most táppénzen vagy, vagy munka nélkül?

2012. júl. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok táppénzen, dolgozok. mikor lenne érdemes táppénzre mennem? MOST 30 hkm vagyok
2012. júl. 4. 16:50
 4/7 anonim ***** válasza:

igen,az jár,amit az első írt.


de az önkormányzattól lehet kérni lakásfenntartási támogatást ( albérletben vagy saját lakásban laktok?), ami akár 5000 ft is lehet / hó, ha az egy személyre jutó bevétel max. ötvenvalahányezer ft , akkor már kapsz.

2012. júl. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy hónapban 19720 Ft-ot keresel? Vagy teljesítménybérezésben vagy?


Ha van 365 napod az elmúlt két évben, akkor jár a tgyás és a gyed is, tekintve, hogy jelenleg is él a munkaviszonyod, csak nem mindegy, mennyit kapsz.


Tavaly mennyit kerestél?

2012. júl. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nincs saját lakásunk, anyukámékkal együtt lakunk.

Tavaly a nettó kifizetendő összeg 32 ezer forint körül volt 4 órásra voltam bejelentve, de mivel magam után fizetem az összes járulékot,ezért kevesebbre jelentettem be magam,hogy kevesebbet keljen fizetnem, ezért jelenleg az alapbérem 19720.-ft papíron. Így a nettóm 16 ezerre jön ki.

Ugye a 365 bejelentett nap az egy év, hétvégékkel együtt,és nem csak a hétköznapokra értetendő?


Köszönöm a válaszokat, annak is aki privátot írt! :-)

2012. júl. 5. 15:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, a hétvégék is beleszámítanak. Minden egyes nap beszámít, amikor munkaviszonyod volt.


MIvel meglesz a szükséges időd, így járna a tgyás és a gyed is, viszont így, hogy ennyire keveset keresel, mindenképpen a gyest javaslom, mert az jóval magasabb lesz mint a gyed. És igazából gyes miatt nincs szükséged a 365 napra, mert az alanyi jogon jár.

2012. júl. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!