Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » SOS, Gyed igényléssel kapcsola...

SOS, Gyed igényléssel kapcsolatban kérdeznék?!

Figyelt kérdés

A munkahelyemen jelenleg nincs munkaügyes, a volt főnököm próbál mindent intézni úgy, hogy nem ért hozzá. Kitöltöttem a gyed iénylőlapját. Ezzel mi a MUNKÁLTATÓM teendője? Már egyszer elküldtem, de visszaküldték úgy, hogy még csak alá sem írták, le se pecsételték. A főnököm annyit mondott, hogy ő nem postáz senkinek semmit. Elég, ha aláíratom és lepecsételtetem vele az igénybejelentőt és postázom az OEP-nek?


Kérem, csak olyan írjon, aki könyvelő, munkaügyes, stb, aki csak sejti, hogy mit kellene csinálni, ne, már így is tiszta ideg vagyok, egy hónapja le kellett volna adni a kérelmet, nem is kapok pénzt. Köszi a segítséget!!!



2012. júl. 10. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:

A munkahelynek ki kell töltenie a saját nyomtatványát, amit te is letölthetsz az OEP honlapról.


Azzal együtt kell beküldeni a te igénylődet.


A munkáltatódnak meg üzenem, hogy jogszabály által előírt kötelezettsége 30 napon belül valamennyi szükséges iratot továbbítani..

2012. júl. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a gyors válaszodat!! Nagyon hálás vagyok érte!!

Még annyit kérdeznék, hogy mi a neve annak a nyomtatványnak, amit nekik kell kitölteniük? Akkor kinyomtatnám és a főnököm orra alá dugnám, hogy töltsék ki, írja alá és postázzák.

Előre is köszi!

2012. júl. 10. 15:35
 3/4 anonim válasza:

A munkáltatónak foglalkoztatói igazolást kell kitöltenie, cégszerűen aláírnia és eljuttatnia az illetékes Egészségbiztosítási Szervhez. A foglalkoztatói igazolás letölthető az oep honlapjáról, csak elektronikus úton tölthető ki az ÁNYK programmal.

Az igénybejelentőt és a gyermek születési anyakönyvi kivonatának másolatát a munkáltatótól függetlenül elküldheted aláírva az Oephez. Ez azért lényeges, mert az igénybejelentő feladásának/benyújtásának időpontját veszik figyelembe a gyed igényléskor így nem vagy kitéve a munkáltató hanyagságának. Őt pedig hivatalból felszólítja az oep, hogy nyújtsa be 8 napon belül a foglalkoztatói igazolást, ha nem teszi akkor megbírságolják. A gyed visszamenőleg 180 napra igényelhető.

2012. júl. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Végül megoldódott, előkerült egy munkaügyes, aki tudott mindent. :-)
2012. júl. 11. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!