Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyes igényléssel kapcsolatban...

Gyes igényléssel kapcsolatban hozzáértők segítségét kérem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Novemberben visszamentem dolgozni papíron 8 órában, de a szabijaimat veszem ki, így majd csak január közepén megyek vissza dolgozni, akkor tesznek át 6 órába. Mi az a dátum, amikortól igényelhetem a gyest? És még egy kérdés. Lemondtam a gyedet, így most nem kapok semmi ilyesmi ellátást. Az igénylőlapon van egy olyan kérdés:

"Jelenleg az igénylõ részesül-e az alábbi ellátások valamelyikében, igényelte-e valamelyik ellátást:"

Akkor erre nemet kell írnom, ugye? Csak mert nem egyértelmű számomra.

Köszi szépen!


2011. dec. 19. 13:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és hova kell beküldeni ha budapesti vagyok?
2011. dec. 19. 13:49
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Akár most is megírhatod az igénylőt, az igénylés első napja pedig az a januári dátum legyen, amikortól már 6 órában vagy (pl. január 14 a szabid utolsó napja, akkor a gyes igénylés első napja január 15).

Igen, azt kell beírni, hogy nem.

MIndenképpen töltsd ki hozzá a nyilatkozatot, hogy a munkaidőd a heti 30 órát nem haladja meg.


Ha jól rémlik, akkor a Bp-i MÁK régió Cegléden van:)

2011. dec. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Nem voltam benne biztos, hogy hó közepétől is lehet igényelni. És ez a nyilatkozat az igénylőlapon van, vagy külön kell kitölteni?
2011. dec. 19. 14:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Én elektronikusan küldtem, ahhoz nem volt. De ha postán küldöd, akkor a honlapon ez a nyilatkozat is fent van.:)
2011. dec. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha személyesen mész, az Árpád hídnál levő államkincstárba kell menned!
2011. dec. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Postán küldtem, a ceglédi irodába, mert a munkahelyemen azt mondták oda küldjem.
2011. dec. 20. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!