Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ugye jogosult vagyok a két év...

Ugye jogosult vagyok a két év gyedre?

Figyelt kérdés
2010.12.29-2011.01.31 között volt munkaviszonyom. Majd 2011.02.24-től folyamatosan, most is ott dolgozom. Összesen 17 nap betegszabit vettem ki és 8 napot voltam eddig táppénzen. Novemberben születik a babám.

2012. aug. 31. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Megszakadt a munkaviszony?


'A szülést megelőző két éven belül nem lehet kevesebb, mint 365 nap, a tgyás és gyed jogosultsághoz szükséges előzetes biztosítási idő.'


De csak 1,5 év a gyed, fél éves koráig, ha meg van a biztosított idő tgyás jár, ami picit több mint majd a gyed lesz.

2012. aug. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
23 nap megszakítás volt a két munkaviszonyom között. Tudom, hogy egy évig biztos jár, de hogy a maximumot is megkapom, ugye? Összesen 589 nap a biztosított időm eddig, ebből 25 napot voltam beteg. Akkor jól gondolom, hogy a max gyedes időre vagyok jogosult?
2012. aug. 31. 12:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ha GYED-re jogosult vagy, akkor TGYÁS-ra is.

TGYÁS jár az első 6 hónapban, ami a bruttó béredtől függ, majd GYED másfél évig (gyerek 2 éves koráig). Ennek van egy maximuma (115 ezer környékén). Szintén a Bruttó béredtől függ, hogy mennyit kapsz. Viszont itt lehet a bruttód 350ezer, de akkor is csak a max. GYED-et kapod meg.

2012. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy jogosult vagyok tgyásra és gyedre is. Csak az a kérdésem, hogy ugye a maximális időtartamra fog nekem járni a biztosított időm alapján?
2012. aug. 31. 13:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Arra vagy kíváncsi hogy hány hónapig kapsz majd ellátást? Annyit amennyit dolgoztál tehát mivel neked a két év amennyi kell a két éves korig járó gyedhez dec.29.-én lenne meg de te novemberben szülsz így kb. a gyermek kétéves szülinapja előtt egy jó hónappal jár le a gyeded.
2012. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!