Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van 2 gyermekem és jelenleg 2...

Van 2 gyermekem és jelenleg 2 hónapos terhes vagyok. Gyesen vagyok de dolgozom 4 órában a kicsi fiam 1 éves. Mikor megszületik a 3. gyermekem lehetnék gyedre jogosult és ha igen mennyire mert most 59900 a brutto bérem?

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen kapsz majd gyedet és tgyást, de nem túl sokat.

A tgyás nettó 41 ezer körül lesz adókedvezménnyel, a gyed meg nettó 37 körül.

2012. máj. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Én úgy tudom, hogy 4 órásnál nem vagy jogosult, de nem vagyok benne biztos.
2012. máj. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Második: rosszul tudod.

A biztosítotti idő szempontjából édesmindegy, hogy egy nap 2 órát vagy 12 órát dolgozol, egy nap az egy nap és kész. Az összeg szempontjából nem mindegy az óraszám, de a jogosultság szempontjából abszolút lényegtelen.

2012. máj. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

erre így nem lehet válaszolni mert pont az előzményeket nem írtad!


ha régóta dolgozol akkor természetesen de sajnos nagyon kevés lesz a gyed ezután :(


ha azért vagy gyesen mert eddig nem dolgoztál akkor nem lesz meg az 1 év meló az elmúlt 2 évben, így akkor nem fog járni :(


na meg az is számít ha nem évek óta dolgozol csak pár hónapja mondjuk, hogy mikor mész el táppénzre. mert ha nincs meg az az időd akkor ez nem fog beleszámítani csak magába a biztosított idődbe

2012. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2009 óta 4 orába bejelentve dolgoztam 43000 ft ra voltam bejelentve erről jöttem tavaly áprilisban gyesre 25600 ft ra. most ha 4 órába megvan brutto 59900 ft om akkor csak valamivel többet kapok mint a 25600???Ha tizezerrel többet kapok is jobb mint most ez:((hát 15 éve dolgozok miota jött a válság csak ilyen munkát találtam sajna:((
2012. máj. 20. 22:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen többet, ahogy írtam az első válaszban nagyjából annyira számíthatsz.
2012. máj. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. máj. 21. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!