Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYED megállapításához, az...

A GYED megállapításához, az utolsó két év össz. Jövedelmét nézik?

Figyelt kérdés

Sziasztok,már annyi félét-fajtát olvastam,nem tudok kiigazodni.


A kérdés az lenne,hogy visszamenőleg mennyi időt vizsgálnak a gyed megállapításhoz.

Valahol a születés megelőző két évet írták,van ahol az utolsó 365 napot.....


Most hogy számolja ki???????

FOntos lenne,mert a köztes időben munkanélküli is voltam.Köszi



2012. szept. 13. 06:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem. A gyed összegének megállapításához az igénylést megelőző naptári évben elért jövedelmet veszik alapul, ha abban az évben volt 180 bérezett napod. Ha nem volt abban az évben, akkor az igénylést közvetlenül megelőző 180 bérezett nap jövedelméből számolják.

Ha egyáltalán nem volt 180 bérezett nap, akkor a minimálbér alapján számolják - kivéve ha a szerződéses bér nem éri el a minimálbér összegét, mert akkor a szerződéses bér az alap.


Ha voltál munkanélküli 30 napot meghaladó időtartamig, akkor ugyanez a 2 lehetőség van, mert a 30 napot meghaladó megszakítás esetén a megszakítás előtt megszerzett jövedelmet az ellátások alapjának megállapításakor nem lehet figyelembe venni.

2012. szept. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ már értem:)
2012. szept. 14. 05:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!