Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megkaptam a GYED igényléséhez...

Megkaptam a GYED igényléséhez szükséges nyomtatványt, de van rajta egy olyan rész (nyilatkozat adóelőleg megállapításához), amit nem értek. Mit kell be X-elni?

Figyelt kérdés

1. SZJA törvény 33§-a alapján járó adójóváírást kívánja-e igénybe venni?

2. SZJA törvény 40§ alapján járó családi kedvezményt kívánja-e igénybe venni?

Ezek mit takarnak, mert a munkáltatómat 2 napja nem érem el és lassan fel kell adnom az igénybejelentést. Köszi!


2008. máj. 22. 08:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nos az adoelőleg megállapítását kérd, mert különben neked kell, majd megcsinálni mindent, hacsak nem vagy vállalkozó és van könyvelőd.

adójóváírást vedd igénybe, havonta 11250ft -tal kevesebb lesz a gyed ha nem kéred, mert az akkor jár ha neméri el az éves kereset jelen esetben gyed az 1 250 000ft-ot.

A családi kedvezmény úgy tudom a 3 gyerekes családokra vonatkozik, de annak nézz utánamert nem tudom.

2008. máj. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az adójóváírásnál van egy éves felső határ a jövedelem kapcsán, sztem az, amit az előző válaszoló írt, ha nem kéred havonta, mert félsz, hogy átléped majd, de nem léped át, akkor év végén egy összegben utólag emgkapod. De ha kérted, és átléped, akkor év végén egyben vissza kell fizetni, én sajna jártam így...

A családi kedvezmény 3 gyerektől jár csak.

2008. máj. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!