Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha 1 évet vagy többet dolgozok...

Ha 1 évet vagy többet dolgozok bejelentett munkával egy állandó munkahelyen akkor jár gyes? Mennyit vagy h fizetnek ebben az esetben? Ha nem vagyok férjnél akkor is kapom a gyest vagy valamilyen támogatást?

Figyelt kérdés

2012. szept. 17. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyes akk is jar, ha nincs vagy nem is volt munkad... a Gyedre gondolsz sztem. A hazassagnak meg csak akk van koze ehhez az egesz Gyes - Gyed dolognak ha egyedul neveled a gyereked. Ugyanis akk tobbet kapsz ezer valamennyivel...remelem egy kicsit vilagosabb a helyzet :)
2012. szept. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak nem mindegy,h kb. 80 ezer körül kapok vagy 20 ezer körül kb. ezért kérdezem...
2012. szept. 18. 10:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze,hogy nem mindegy,de Te a GYES-t kérdezted,az meg alanyi jogon jár(erre válaszolt az 1. válaszoló).TGYÁS-ra,GYED-re akkor vagy jogosult,ha megvan a 365 napot,illetve a szüléskor biztosított vagy(vagyis megvan a munkahelyed).Hogy mennyit fogsz kapni a fizetésedtől függ,a TGYÁS a fizetés 70%-a,és nincs meghatározva a max.összeg,a GYED szintén 70%-a a fizetésnek,de ott maximálva van.Az összegben nem vagyok biztos,de olyan 110 ezer ft körül van a plafon(majd ezt megírja aki jobban tudja).Ezen ellátások nem függnek a családi állapotodtól,egyedül a családi pótlék.Ott egyedülállóként kb. 1000 ft-al kapsz többet,mint aki élettársi kapcsolatban,vagy házasságban él.Házas esetén 12200 ft/gyerek/hónap,egyedülálló esetén-azt hiszem-13500 ft/gyereke/hónap.Egyedülállóként a helyileg illetékes önkormányzatnál kell érdeklődni,hogy igényelhető-e náluk valami plusz támogatás.
2012. szept. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Koszonom kedves masodk valaszolo....legalabb Te ertetted h mire irtam.

Kerdezõ? Hogy tudsz te ilyen pokhendi lenni...legkozelebb fogalmazd meg normalisan a kerdesedet....

2012. szept. 20. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A gyed jár akkor, mert ahogy már írták a gyes alanyi jogon járó ellátás, mindenképp jár munkától függetlenül.


Ha biztosított vagy a szüléskor, vagy a biztosítottságod (munkaviszonyod) a tgyás alatt szűnik meg, akkor jár a gyed, ami az igénylést megelőző évben elért bruttó jövedelmed 70%-a, max. 130200ft.


Egyedülállóként kizárólag a családi pótlék több, 12200 helyett 13700.

2012. okt. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!