Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van akkor, ha nem ott...

Mi van akkor, ha nem ott akarok szülni ahol az állandó bejelentett lakhelyem van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Negyedik babáját váró anyuka vagyok.Hivatásom újszülöttes nővér így természetes volt,hogy a saját gyerkőceimet is a "munkahelyemen" szültem,orvos nélkül kolléganő szülésznővel és egy fillérembe sem került szó szerint kiny..ták a fenekem.Közben egy éve leköltöztünk vidékre de az itteni kórház szülészete borzalmas csupa rémhír,bunkó csecsemősök és ha nincs fogadott dokid akkor elvesztél...

Van valamilyen megoldás,hogy a megszokott környezetben a volt kollégáim között szüljek ismét?

Minden tanácsot szívesen fogadok,előre is köszönöm!


2012. febr. 16. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Mennyire van messze a kórház? Ha közel van, és nem kell órákat utazni, akkor nem hiszem, hogy gond lenne oda beutazni.

Mert, ha beindul a szülés, és bemész egy kórházba (amelyikbe akarod), akkor senki nem fog elküldeni egy vajúdó kismamát. Ha meg még ismernek is ott téged, akkor tuti fogadni fognak szó nélkül.


Ha meg messze van tőled a kórház, akkor már csak rajtad áll, hogy kerülöd el az illetékes kórházat. A lényeg, hogy el lehet, nem kötelező oda menned, ha nem akarsz.

2012. febr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elméletileg van rá mód, gyakorlatilag viszont a kórháznak joga van visszautasítani, ha nincs keretük téged fogadni.

Én is gyermekápoló vagyok és nálam is felvetődött a gondolat mikor újszülöttosztályon dolgoztam még nem is olyan régen.

Én ezt a választ kaptam.

De valószínűleg ez kórház függő is. Egy volt kollégát nem hiszem, hogy visszautasítanának, de jogilag megtehetik.

2012. febr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Húha lányok most beijedtem:(

Hát azért elég messze lakunk Budapesttől 60 km-re és hát negyedik babánál ki tudja mennyi idő kell a teljes tágulásig,lehet fél óra lehet fél nap...Szóval csak úgy elindulni amikor beindul a szülés rizikós lenne.

Kedves másodiok kolléganő:))

Hát igen ettől félek én is,hogy hiába ismernek jogilag fogják követni a szabályzatot:(

Vagy esetleg beszéljek a szülésznővel?Hátha tud valamit?Még nem akartam őt felhívni gondoltam itt kérek tanácsot de lehet holnap felhívom.

Egyszerűen képtelen vagyok máshol szülni...Nem vagyok öntelt és önző és nem vagyok finnyás sem de nem visz rá a lélek,hogy egy idegen kórházban szüljek.nem tudom miért ezt súgja a belső hang.

2012. febr. 16. 19:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Abban a kórházban kellene választanod egy dokit, hozzá járni, és megbeszélni vele, hogy ha a szülés beindul, akkor oda mennél szülni. Ez minden fogadott dokinál működik. Én Bp. mellett lakom, de a bejelentett lakcímem 200km-re van, egy Bp-i kórházba jártam dokihoz, ahová nem tartoztam sem lakhely szerinte, sem tartózkodási hely szerinte, mikor kezdődtek a fájások elindultunk, 40km, még csak 2 ujjnyira voltam nyitva, de pont aznapra voltam kiírva, kaptam oxitocint, és bent tartott, eséte meg is lett a baba.
2012. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is 60km-re lakok Budapesttől, de mégis ott szültem 2009-ben és most is ott fogok napokon belül:)

De mondjuk én azért, mert a választott dokim ahhoz a kórházhoz tartozik, csak itt is rendel a mi városunkban.


De nem volt gond belőle.

Az lenne a legegyszerűbb, ha azt a kórházat kérdeznéd meg, ahol szülni szeretnél. Ők tudják a legegyértelműbb választ adni.


Mondjuk ha lenne választott dokid aki abban a kórházban "szüleszt", akkor tutira szülhetnél ott. Anélkül nem tudom...

2012. febr. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok a válaszokat!

Szerintem is az alegjobb ha felhívom a szülésznő kolléganőt és ő majd segít,legalábbis remélem:)Végszükség esetén beszélek a szülészeti osztályvezető főorvossal(volt főnökömmel)

Köszönöm mégegyszer szép hétvégét!

2012. febr. 18. 10:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én kiskunfélegyházi vagyok, nálunk sajna már nincs kórház. Körzetileg Kecskeméthez tartoznék, de mivel nagyon sok rosszat hallottam a kórházról, ezért úgy döntöttem, hogy Szentesen szülök, ami kb. 40 km-re van tőlünk. Nagyon sok mindenkit ismerek, aki nem a körzetének megfelelő kórházban szül, s mivel ez még jelenleg nem ütközik törvényes akadályba, ezért szabadon választhatsz. Sok boldogságot kívánok! Egy 33 hetes kismama
2012. febr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Már megbeszéltem a szülésznő kolléganővel,hogy természetesen ugyan úgy szeretettel fogad,mint eddig.

Ha érdekel benneteket elmondom mit tudtam meg még a volt kolléganőmtől:

állítólag új egészségügyi és szülészeti törvények fognak életbe lépni ami szerint lehet,hogy a fogadott orvos elvét elvetik és mindenki úgymond ügyeletben fog szülni bárhol az országban a lakóhely szerinti illetékes szülészeten.Ezt országosan akarják bevezetni,területekre felosztani a szülészeteket és nem lehet majd kívánság vagy fogadott orvos szerint vándorolni.Érdekes és megdöbbentő...Remélem engem ez még nem fog érinteni,bár októberre vagyok kiírva,talán addig marad minden törvény a régiben.

Remélem hasznos infókat osztottam meg veletek.

Sziasztok!

2012. ápr. 3. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!