Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a terhességem nagy részét...

Ha a terhességem nagy részét táppénzen töltöm, akkor a gyednél azt veszik alapul, vagy a munkabéremet? Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés

2012. okt. 1. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Én végig táppénzen voltam anno. 85-90 ezret kaptam táppénzre.

Jelenleg GYED-et kapok és 90-95 ezret.

Tehát, nekem 10ezerrel több a GYED-em, mint a táppénzem volt anno.

2010/11-ben voltam táppénzen.

2012. okt. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Vajon jövőre is így lesz?

Szabadulni akarok a melóhelyről. Most hagyom abba a gyógyszert.

(Nem "azért" akarunk gyereket, hogy meneküljek, csak nem akarok itt maradni!!!!!)

2012. okt. 1. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:

GYED megállapításánál a szülést megelőző naptári év átlagkeresete számít.

Én 2009. decemberében szültem, és a 2008-as átlagkeresetem volt a számítási alap.

2012. okt. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ellátásoknál (tgyás, gyed) az igénylést megelőző évben elért bruttó jövedelmedet veszik alapul. A táppénz nem jövedelem, így azt sehová nem számítják be.


A bruttó jövedelemből akkor tudnak számolni, ha a kérdéses időszakban volt 180 bérezett napod (munkanap, szabi, betegszabi). Mivel a táppénz nem bérezett nap, így abban az esetben, ha táppénz miatt nem dolgozol, akkor a tgyásodat a szerződéses béred alapján állapítják meg, de nem lehet több a minimálbér kétszeresének 70%-ánál, a gyed esetben meg az ún. kedvezményszabály lép életbe, ami kimondja, hogy ha táppénz miatt nincs 180 bérezett nap, akkor az utoljára kapott ellátás alapja lesz a gyed alapja is. (vagyis a tgyásé)

2012. okt. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!
2012. okt. 3. 05:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!