Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhes vagyok. Lányommal még...

Terhes vagyok. Lányommal még GYED-en vagyok. Mikor a pici megszületik, akkor mit kell intézni? Akkor mennyi TGYÁST fogok kapni? 2 gyerek miatt nem emelkedik? Valaki elmagyarázná nekem? Lányom most 10 hónapos.

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm.
2011. nov. 15. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha még a lányoddal járna a gyed, akkor te döntöd el, hogy mi legyen: végigviszed a gyedet, majd ha marad a tgyásból (a szülés napjától ketyeg a 168 nap), akkor igényled azt vagy lemondod a gyedet és igényled a tgyást, ez utóbbival anyagilag jobban jársz, mert a tgyásból kevesebbet vonnak, mint a gyedből. Plusz azért is jobban jársz, mert a tgyás idején ketyeg a szabis időd.

Az összegek nem adódnak össze, egyszerre egy gyerek után kapod az ellátását.

A ketteskével a tgyásnak is van maximuma (=gyed max.) azt kapod vagy ha a tényleges/szerződés szerinti bér kevesebb, akkor azt.

Gyed esetében ugyanannyit fogsz kapni, mint most.

2011. nov. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló! Bocs, kedves kérdező, hogy idekontárkodok, csak ha már itt láttam egy hozzáértő emberkét, nekem is lenne egy kérdésem: nálunk gyed lejárta után 2 hónappal született a kicsi, 2 hónapig szabin/táppénzem voltam. Most a gyás-om 10 ezerrel kevesebb lett, így annyi, mint a gyed-em volt, kb. 83 ezer forint. (126 bruttóval jöttem el). Akkor a gyedem nem lesz arányosan megint 10 ezerrel kevesebb (73 e), "csak" annyiról van szó, hogy a gyásnak maximuma van, de a gyed összege változatlan marad?

Bocsi, és ksözi, ha válaszolsz!

2011. nov. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló! Bocs, kedves kérdező, hogy idekontárkodok, csak ha már itt láttam egy hozzáértő emberkét, nekem is lenne egy kérdésem: nálunk gyed lejárta után 2 hónappal született a kicsi, 2 hónapig szabin/táppénzem voltam. Most a gyás-om 10 ezerrel kevesebb lett, így annyi, mint a gyed-em volt, kb. 83 ezer forint. (126 bruttóval jöttem el). Akkor a gyedem nem lesz arányosan megint 10 ezerrel kevesebb (73 e), "csak" annyiról van szó, hogy a gyásnak maximuma van, de a gyed összege változatlan marad?

Bocsi, és ksözi, ha válaszolsz!



A 126 bruttó után a tgyás 88eFt, ami kevesebb, mint a max, így ez nem befolyásoló tényező.


A tgyásodat a tavalyi (gyedes) évből kell, hogy nézzék. Mivel itt nincs 180 bérezett nap, ezért a tényleges (szabis) bér után kapod a tgyást. 126eFt 70%-a 88200 Ft, ez nettóban, adójóváírással majdnem 83eFt. Viszont az szja-dból még marad majdnem 6eFt, amit családi adókedvezményként igénybe tudsz venni (hacsak nem apa veszi igénybe a teljes kétgyerekes 20eFt-ot).


Azt, hogy a mostani tgyásod megegyezik az utolsó gyeddel, csak úgy tudom elképzelni, hogy nem teljes hónapra kaptad a tgyást és van még benne valamennyi nap táppénz. Vagy a gyednél nem a 126-ból számoltak. És inkább ez utóbbi, mert a 126 br. után sehogyan se jön ki a nettó 83 gyed (még ha minden kedvezményt összeszámolok, akkor sem).

2011. nov. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!