Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » MÁK igazolvánnyal utazhatok...

MÁK igazolvánnyal utazhatok egyedül kedvezményesen a BKV-n? Gyesen vagyok és most kezdek dolgozni, használhatom a kedvezményre jogosító igazolványt?

Figyelt kérdés

2012. okt. 7. 08:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen mak igazolvanyod van? En is gyesrn vagyok munka mellett, de nincs semmilyen igazolvanyom. A BKVra kisgyerekesek berletet vehetsz, 3700 ft korul van. Ehhez el kell menned egy bkv penztarba, be kell mutatnod a hatarozatot a gyes folyositasarol es 1 evre megkapod a kisgyerekes berletre jogosito igazolvanyt.
2012. okt. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Emelt családit kapok, azért van a MÁK kártyám! Köszi sz infót, a kisgyerekes bérletről sem tudtam...
2012. okt. 7. 08:40
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

MÁK igazolvány csak a gyerekkel utazó felnőttre érvényes, vagyis egyedül nem tudod használni.

Képzelheted milyen visszaélések lennének vele és most nem rád gondolok...

2012. okt. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha te alanyi jogon kapod az emelt családit, akkor utazhatsz a MÁK kártyával ingyen BKV-n, és 90%-kal helyközi járatokon. Nem kell ide sem gyerek, sem felnőtt melléd, de biztosítva van neked egy fő kísérőnek hasonló feltételekkel való utazása. Tehát a párod, anyukád, akárki utazhat veled ezzel a kártyával. Ezt a kártyát addig használhatod, amíg a szakorvos megállapította az érvényességét.


Szóval: igen, utazhatsz egyedül.

2012. okt. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolótól kérdezném: a gyerekek után kapom az emelet családit, akkor is érvényes az utazási kedvezmény rám vonatkozóan, ha nem utaznak velem? köszi
2012. okt. 7. 10:02
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha gyerekek után kapod, akkor nem. Ez alanyi jogon érvényes, tehát az emeltet kapó alany +1 fő kísérő. Ha az alany a gyermeked, akkor te csak kísérő vagy, így csak akkor érvényes, ha a gyermeked kíséred.
2012. okt. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
az elötem szolo jol mondja akié a kártya az utazhatt ingyen plusz a kisérö.Nekem van saját nevemre ilyen kártyám én utazhatok vele .
2012. okt. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, miért nem hasznos a válaszom?

Én is azt írtam, hogy csak a gyerekkel együtt utazva használhatja, mert nekem egyértelműnek tűnt, hogy a Gyerekvállalás témakörben egy gyes-ről dolgozni visszatérő anyukának a gyerekéé a kártya!

2012. okt. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bár nem én pontoztalak le, de szerintem azt gondolhatták nem hasznosnak, hogy ez nem volt ennyire egyértelmű, és emelt családit 23 éves korig juttatnak, ha az igénylő 18 éves kora előtt jogosult volt már emeltre. Tehát sokan gondolhatták, hogy egy akár 18-23 éves gyesen lévő anyuka is írhatta, akinek eddig járt, de valamiért nem volt tisztában a szabályokkal. Amúgy tényleg van ebben egy kis logikai bukfenc, de sosem lehet tudni..
2012. okt. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam le, mindenkit Like-oltam:) Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint a kismama kedvezményre vagyok jogosult, az is valami! Köszi a tippet még 1x!
2012. okt. 7. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!