Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg Gyed-en vagyok 21...

Jelenleg Gyed-en vagyok 21 hónapos kisfiammal. Sajnos a munkahelyemre nem vesznek vissza, ezért lehet beterveznénk a kistesót. Nála hogy fog alauklni Tgys, Gyed, Gyes?

Figyelt kérdés
Január 31.-én lejár a gyedem,de a munkáltatóm még állományba tartana (papíron),mivel bölcsibe szerettem volna adni a kisfiamat.Tehát a munkaviszonyom még nem szűnik meg.Ha jönne a kis tesó akkor hogy kapnék utána pénzt Tgys,Gyed,Gyes?Nem tudok eligazodni....

2012. okt. 24. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Elnézést, nem tudok a kérdésedre válaszolni, de ugyanez a helyzet nálam is, ezért kíváncsi vagyok, hogy milyen válaszok érkeznek.
2012. okt. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha állományban leszel, mikor teherbe esel, akkor a második után is ugyanúgy jár majd a tgyás, a gyed, végül pedig a gyes.

Mivel nem lesz 180 bérezett napod, a tgyás alapja a szerződéses béred, max. a minimálbér kétszerese, a gyed alapja meg ugyanez. Ha teherbe esel elmehetsz táppénzre is, az valószínűleg magasabb összeg, mint a gyes.

2012. okt. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.És ha nem lennék akkor állományba amikor terhes leszek?
2012. okt. 24. 13:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor alapesetben gyes jár majd.
2012. okt. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az állomány alatt azt érted ha dolgozom?
2012. nov. 5. 13:29
 6/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha gyed, gyes alatt esek teherbe akkor a tgys nem jár majd?
2012. nov. 5. 13:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, az állomány alatt azt értem, hogy él a munkaviszonyod. Tök mindegy, hogy gyeden, vagy gyesen vagy, ha él a munkaviszonyod, akkor jár a tgyás, majd a gyed. Mondjuk a gyed összegét tekintve nem biztos, hogy mindegy, hogy gyesről, vagy gyedről szülsz, de ez más kérdés. A jogosultsághoz az kell, hogy biztosított légy, az meg legegyszerűbben akkor megy, ha él a munkaviszonyod, nem szűnik meg amíg meg nem szülsz.
2012. nov. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!