Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan számolják a GYED-et a...

Hogyan számolják a GYED-et a 2. gyermeknél?

Figyelt kérdés

A kislányom 2 éves,most álltam munkába,mert GYES-ből és CS.pótlékból+a párom fizujából nem tudnánk megélni.A régi munkahelyemre mentem vissza más beosztásban és 8 órába.Édesanyám ment GYES-re a lányunkkal.

Tervezzük a tesót,de nem tudom hogy GYED-et hogyan kapnék.Azt hallottam,hogy csak akkor számolják a munkabérből ha megvan az 1 év ledolgozott idő.Különben pedig az előző évi GYED-et veszik alapul,vagyis jóval kevesebb a GYED a 2.gyermekre.Ez valóban így van?

Ezek szerint akkor jövő augusztusig(onnantól töltöttem a szabijaimat)ne is próbálkozzunk a tesóval?Vagy hogyan működik ez a GYED számítás?

Előre is köszönöm a segítségeteket!



2012. nov. 24. 12:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem így van. Akkor számolnak a béredből, ha volt az igénylést megelőzően 180 bérezett nap.

Ha augusztustól töltöd a szabikat, akkor akár most is elkezdhettek próbálkozni, persze csak ha nem akarsz azonnal táppénzre menni ahogy pozitív lesz a teszt. Nagyjából január vége-februárra lesz meg a 180 bérezett napod, így az ellátásoknak az lesz az alapja.


Ha utána táppénzre mégy, akkor úgy alakul, hogy a tgyás alapja a béred lesz, a gyed alapja meg a tgyás alapjával egyezik majd meg (tehát gyakorlatilag ugyanaz lesz az alapja).

2012. nov. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!