Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jól tudom, hogy GYED mellett...

Jól tudom, hogy GYED mellett nem lehet dolgozni, csak GYES mellett?

Figyelt kérdés

Tud valaki segíteni, hogy pontosabbak legyenek az infóim?

Ha esetleg lemondok a GYED-ről, akkor pl. édesanyám elmehet GYED-re a fennmaradó időszakra? Vagy ez hogy működik?


2012. nov. 24. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Gyedre te vagay a férjed vagy jogosult.

Gyesre mehet nagymama.

HA 8 órában akarszz dolgozni, akkor sem gyed sem gyes nem jár.

Ha heti max 30 órát dolgozol, akkor jár a gyes. De csak a gyerek egy éves kora után lehet gyes mellett dolgozni

2012. nov. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jól tudod,nem lehet mellette dolgozni.Édesanyád csak GYES-re mehet,GYED-et csak Te,vagy a férjed veheti igénybe(meg persze az örökbefogadó szülők,illetve a nagyszülő akkor,ha őt jelölik ki a pici gyámjának)
2012. nov. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1. válaszoló:dolgozhat 8 órában,de az nem haladhatja meg a heti 30 órát.Ha pl.heti 3x megy 8 órában azzal semmi gond nincs.
2012. nov. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor meg vagyok lőve.... :(

2012. nov. 24. 10:38
 5/10 anonim ***** válasza:

3-as.

Alatta írtam , hogy heti 30 órát.

A 8 órát, napi 8 órára értettem

2012. nov. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
napi 10-12 órát is dolgozhat akár....csak a heti a 30-at ne haladja meg.A heti 30-on van a hangsúly,az a lényeg,nem a napin!
2012. nov. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1 éves kora után dolgozhatsz csak gyes mellett, max heti 30 órában.

gyedet az apa vagy az anya veheti igénybe de ez csak akkor jár ha az van a babával aki kapja az ellátást, tehát bölcsibe se lehet adni.

ha 8 órában vagy többen dolgozol akkor veheti igénybe a nagyszülő a gyest, ha ő nem dolgozik.


miért lennél meglőve? a gyed a fizetés kiesésért jár. ha van fizetésed akkor nincs kiesés. ha meg kell a pénz akkor dolgozni kell, nincs mese, elég tiszta helyzet.

2012. nov. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem olyan tiszta helyzet.

Nagyon jó a gyed, amit kapok. Viszont felajánlottak egy munkát. Még pontos egyeztetés nem volt, de szerintem 240000 bruttóm meglenne. Viszont ahhoz, hogy dolgozzak elveszítem az igen jó gyed-et. 8 órára viszont annyira nem éri meg. Eljárok melózni egész nap, itthon is majdnem 100-at megkapok.

Viszont ha nem vállalom el, lehet, hogy később nem lesz ilyen lehetőség.

Ezért vagyok meglőve.

A picuromnak az a jó ha itthon vagyok vele, de a hitel meg magától nem fizetődik ki.

Csak az érti ezt meg, aki volt, vagy ilyen helyzetben van.

Sajnos a pénz nagy úr. :(

2012. nov. 24. 17:26
 9/10 anonim ***** válasza:
lehet, hogy megkapsz 100-at is gyedre, de a gyed nem fog örökké tartani... szerintem ugorj neki, ha van kire bízni a gyereket. manapság egy ilyen munka nagy kincs.
2012. nov. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tudom hogy kincs, ha van valakinek munkája. Ezért is gondolkodom nagyon. Édesanyám és édesapám még dolgozik. Nagyszüleim már 80 felett, ők már nem bírnák. Bölcsőde nincs a közelben. Ezért nehéz....


Köszönöm mindenkinek a választ!

Sokat segítettetek!

2012. nov. 25. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!