Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2012. október 12. óta kapok...

2012. október 12. óta kapok GYEd-et. Jár kompenzáció? OEP-től ígérték, hogy visszahívnak, de még nem tették. Ha igen, meddig lehet igényelni? Bár szerintem sajnos nem.

Figyelt kérdés

2013. jan. 9. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, csak annak jár pl. gyed kompenzáció, aki 2011ben is kapott gyedet. Ugyanis a 2011hez képest csökkent gyedet kompenzálja a kompenzáció (ugyanígy a tgyás is)
2013. jan. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is így tudom,csak azt nem értem, hogy ezt miért nem tudta mondani egyből az ügyintéző!

Egyébként elég felháborítónak tartom, mert én még 2011-ben lettem várandós,amikor még nem vették el az adójóváírást 2012-re,tehát úgy vállaltunk gyereket,hogy még ez is benne volt a GYED összegében.A Bruttó bért pedig 2012-ben emelte meg a munkáltatóm,amit cseszhetek,mert ez akkor lett volna Gyed-alap,ha 2013-ban szülök!

Csak azt nem értem, hogy miért bünteti azokat,akik 2011ben lettek terhesek és 2012-ben szültek???? Nekünk is ugyanúgy járna a kompenzáció,mert amikor gyereket vállaltunk,még nem vezették ki az adójóváírást!!!!Aki meg már 2011ben is többet kapott,az 2012ben is többet kap(ott) a kompenzáció miatt!!!

2013. jan. 10. 13:29
 3/6 A kérdező kommentje:

Ma hívtak,jár!!!

Szóval mindenki,aki hasonló cipőben jár(2011-ben esett teherbe,és 2012-ben szült),járjon utána!!!!

Végre egy pozitív csalódás!!!

2013. jan. 11. 12:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Ez nagyszerű, bár engem nem érint. Végre vmi korrekt kedvező dolog! Bocsi, hogy rossz választ adtam.
2013. jan. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem jár. Nem tudom, miért mondták neked az ellenkezőjét, de nézd, itt van, hogy kinek jár:


[link]


És a gyed kompenzációt jogszabály rendezi, a jogszabály meg tökéletesen egyértelműen kimondja, hogy annak jár a kompenzáció, aki 2011. december 31-én és 2012. január 1-én ugyanazt az ellátást kapta.


Elhiszem, hogy ezt mondta az oep, de azért ne éld bele magad, mert ha bárki az ügyintézőn kívül ránéz, nem fognak kompenzációt folyósítani neked. Add be az igénylést nyugodtan, de ne csalódj, ha elutasítják.

2013. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem jár.
2013. jan. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!