Mihez kezdjek most? Gyes miatt nem jár nekem semmi?

Figyelt kérdés

Munkanélküli lettem ,mert közmunkásként dolgoztam,lejárt a szerződésem dec.31én.Mivel a közmunka program indul feb. 01-én,visszavártak(ill. még mindig)

Munkaügyiben kiderült hogy erre a kieső egy hónapra nem jár nekem álláskeresési járadék,mivel a tartósan beteg kisfiam után kapom a gyes-t.Most kiderült hogy van egy törvény ami miatt nem dolgozhatok közmunkásként,nem tudnak kiközvetiteni arra a helyre ahová visszavárnának jövő hónaptól.Mindezt csak azért mert gyest kapok.Szoval ami eddig biztos munkahely lett volna az elúszott úgy néz ki.

Mielött azt mondaná valaki hogy keressek másik munkahelyet,elmondom hogy itt max ismerős útján lehet vagy 3 műszakos gyárakban munkaerő kölcsönzőn keresztül,de oda az érettségi tulképzettséget jelent.Itt meg hétvégén nem kellett dolgozni és el tudtam menni a gyerekemért időben az óvodába,mert más munkahelyen nem tudnám megoldani ha olyan a munkarend.

Ti mit tennétek a helyemben?



2013. jan. 16. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha januárra gyes-t igényeltél, akkor valóban nem jár a járadék. Csak azt nem értem, ha január végén visszamondod a gyest, akkor miért nem közvetíthetnek ki újra dolgozni?
2013. jan. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert miért mondanám vissza?dolgozhatok mellette 8 órában csak közmunkásként nem dolgozhatok.Ha vissszamondom akkor csak a családit kapnám,igy meg 52ezret kapok.Emellett nem járna se utazási kedvezmény,se az étkezésre támogatás az óvodában.
2013. jan. 16. 14:57
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Megválaszoltad magadnak a kérdésed. Dolgozhatsz mellette 8 órában, plusz a többi kedvezmény is jár. Akkor döntsd el hogy a kedvezményeket és a gyes összegét választod, vagy közmunkás akarsz lenni. Ennyi. Egyszerű.
2013. jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi.Közmunkásként lenne biztos helyem,de a gyes nélkül csak éhenhalnék abbol a fizetésből...igy eddig gyes+fizu pont elég volt arra amire kellett.
2013. jan. 16. 15:08
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Ez van, két segély nem jár egyszerre, mert a közmunka is valamilyen segélynek számít!

Ha gyesen vagy, kapsz segélyt, akkor valamilyen szinten jogos az, hogy az menjen közmunkára, akinek a GYES sem jár, vagyis semmit sem kap!

2013. jan. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nekem a segély ami itt agyes,az azért jár mert beteg gyereket nevelek,vannak többletköltségek,spec. élelmiszerek amiket ebböl kéne megvennem.Szoval értelmezésed szeirt mivel van egy beteg gyerekem,akire költeni kell,ugyan miért járna nekem egyéb juttatás vagy lehetőség a munkára?
2013. jan. 16. 15:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy lemondod a gyest, még a beteg gyerekre emelt családit kapnál, és a kedvezmények is megmaradnak, hiszen a kedvezmények (pl, kaja támogatás) nem a gyes velejárója, hanem a beteg gyermeké. Mérlegelj, hogy melyik a jobb neked pénzügyileg. Ha gyest kapsz, vagy ha dolgozol. Abban viszont igaza van az előzőnek, hogy 2 segély nem járhat egyszerre, és ez szerintem is jogos. Tehát vagy gyes, + támogatások, vagy fizu + támogatások. De ezt nekd kell eldöntened.
2013. jan. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért döbbentem le ennyire,mert tavaly dolgozhattam.Ugy volt hogy átvesz a cég ahol voltam,de nem igy lett még,talán tavasszal lettt volna rendes szerződésem.Most azon agyalok,hogyan lehetne megoldani h más kapja a gyest.Ugyanis az a 26ezer nekem nagyon sokat számít.
2013. jan. 16. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!