Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 8 hónap alatt semmi. Kezdjek...

8 hónap alatt semmi. Kezdjek aggódni?

Figyelt kérdés

A párommal immár 8 hónapja próbálkozunk,eredménytelenül.Voltam kivizsgáláson, a doktor nem talált semmit.Nem dohányzom,nincs semmi káros szenvedélyem,bár egy kis mozgás rámférne.A párom sportember,szintén káros szenvedélyek nélküli.Ő is volt kivizsgáláson,annyit mondott neki az orvos,hogy kevés a spermiumok száma,így felírt neki egy gyógyszert,amit 2 hónapig szedett,most már 3 hónapja,hogy abba hagyta,de semmi..Ezelőtt Cypromixet szedtem 2 évig,a ciklusaim rendben vannak,semmi rendellenesség.

Az utóbbi két hónapban viszont kezdett furcsa lenni a helyzet.Múlthónapban szeretkeztünk a párommal a menstruáció előtt egy héttel kb és enhe vérzés tapasztaltam szex közben.Következő nap nem véreztem,azutáni nap pedig erősebben az elsőnél.Mindig csak az aktus alatt véreztem.A menzi után megszűnt a probléma.Most megint egy héttel menzi előtt vagyok és fájt az aktus,enyhe vérzéssel.

Normális ez?Mi lehet a probléma?


2012. ápr. 22. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
nőgyógyásznál voltál, vagy endokrinológusnál is?
2012. ápr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni, de lehet, hogy a gyógyszer a ludas. Semmiképpen nem szabad fél évnél tovább szedni, csak fogamzásgátlásra meg egyenesen tilos szedni! Elég sok páciensnél meggyűlik a bajuk az orvosoknak a Cypromix utóhatásai miatt.
2012. ápr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha aktus után vérzel,akkor az méhszájsebet jelent.

Menj dokihoz amilyen hamar csak tudsz.

2012. ápr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, a cypromixben keresném a gondokat, először is abban, hogy mire kaptad? Hiperandrogén tünetekre szokás felírni (bőrgyógyász adta?), amennyiben a szedése előtt ilyen gondjaid voltak, az jelenleg is okozhat problémát a teherbeesésben. Ha önmagában, pusztán fogamzásgátlásra szedted ezt, az pedig nem túl jó, és akkor még kellhet idő, míg helyreállsz.


Az aktus utáni vérzés miatt pedig fordulj orvoshoz.

2012. ápr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A tünetek alapján én is méhszájsebre tippelnék. Nekem is volt, alig tudtam kigyógyulni belőle, kaptam rá gyógyszert,szerencsére nem kellett égetni.

A pároddal kapcsolatban pedig azt mondom hogy nagyon dicsérik a MacaVibe kapszulát, lehet érdemes lenne megpróbálni. Én most C 500mg + E-vitamint adok a páromnak, meg férfiaknak való vitamint (szelén, B-vitamin, cink, tökmag kivonat), és lehet vissza kellene menni kontrollra hogy javulnak-e az eredményei.

Ha a nőgyógyász nem talál semmit ami a indokolná hogy nem sikerül teherbe esned, szerintem keress fel egy endokrinológust, aki megnézi a hormonjaidat.

Azt mondják hogy érdemes 1évet várni, de én ezzel nem értek egyet, mert ha van valami gond akkor fölösleges húzni az időt, de ha az orvos kérdi, nyugodtan kerekíts kicsit fölfelé, sokszor szóba se állnak az emberrel, ha nem évek óta próbálkozik (megha még nincs 30 éves) :S

Sok sikert!

2012. ápr. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos tudom min mész keresztül,mi a párommal lassan 1.5 éve próbálkozunk eredménytelenül! Voltunk orvosnál és minden rendben volt,annyit mondott illetve tanácsolt,hogy ne stresszeljünk annyira! Így én is ezt tanácsolom,próbáljatok meg nem rá stresszelni a babára ,tudom könnyű ezt mondani,én is minden nap erre gondolok,de hátha segít ha kicsit nyugodtabbak vagytok!
2012. ápr. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 8 hónap miatt szerintem ne aggódj, főleg, hogyha egészségesek vagytok. A vérzéssel mindenképpen menj el nőgyógyászhoz, mert lehet valami kesebb probléma, de ne ijedj meg, mert az ilyesmi gyakori, és az is lehet, hogy csak kicsit intenzívebb volt a szex, vagy akármi.

Én elhiszem, hogy nehéz türelemmel lenni, ha az ember lánya gyermeket akar, de ha belegondolsz, akkor a 8 hónap az csak 8 lehetőség, ami időben ugyan sok, de szám szerint nem, ha belegondolsz, főleg, hogyha a párodnak alacsonyabb a spermium száma, mint kellene. Ez úgy működik, hogy van, akinek elsőre sikerül, van, akinek pedig idő kell hozzá, de előbb utóbb teherbe fogsz esni, addig is gyakoroljatok ;)

Egyébként nem tudom, hogy tudod-e, de megkönnyíti a teherbeesést, ha a párod akkor megy el, amikor te már túl vagy az orgazmuson (van akinek még ez a tény meglepetést okoz, bocs, ha neked egyértelmű), mert akkor a méhszáj könnyebben átjárható. Szóval nem elég a napokat figyelni...

2012. ápr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!