Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Visszavesz-e így a munkáltatóm?

Visszavesz-e így a munkáltatóm?

Figyelt kérdés
Ikrekkel vagyok,gyesen.Ez 6 éves korukig jár.De a nyáron,ha a gyerekeim betöltik a 3 évüket,szeretnék visszamenni a munkahelyemre,de csak 6 órában.Nem tudom,így is köteles-e visszavenni?(azért csak 6-ba,hogy ne vesszen el a gyes+a gyerekeket is tudjam hordani az oviból)Ha tudja valaki,kérem válaszoljon.Köszönöm.

2013. jan. 17. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Erről a munkáltatót kellene megkérdezned, pontosat ő fog tudni mondani. Egyébként nem köteles 6 órában vissza venni, én úgy tudom, hogy ha 8 órában dolgoztál, akkor 8-ba is köteles vissza venni.
2013. jan. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
persze,tervezem,hogy amint lehet,megyek érdeklődni.8-ban dolgoztam amúgy.De egyáltalán visszavenni sem köteles ilyenkor?
2013. jan. 17. 13:39
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem köteles, és lehet a 6 órás még jobban nem tetszik majd neki...
2013. jan. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Aha,értem.Én azt hittem él még az a törvény,miszerint kötelező gyesről visszavenni.Aztán persze elküld,ha akar.De pár éve,még ez volt a rendszer,nem?
2013. jan. 17. 14:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Visszavenni vissza kell,de abban a pillanatban ki is rúghat.A részmunkaidőt kérdezd meg tőlük.
2013. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Nem rúghatja ki szerintem, amíg a GYES jár neki!
2013. jan. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen eddig úgy volt de megváltoztatták a törvényt ,szóval ha hamarabb megy vissza dolgozni akkor megszűnik a felmondási védelem.
2013. jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bizony, kirúghatják! Én is így jártam...

Sztem beszélj a főnököddel, puhatolózz a kollégáknál, hogy mi várható. Lehet, hogy tárt karokkal várnak és örülnek, ha 6 órába visszamész.

De ha úgy látod, forró a talaj, akkor gondold át!

Bár, ha kirúnak, még mindig visszamehetsz GYES-re és kereshetsz állást. De ne nagyon reménykedj, engem hónapok óta vissza sem hív senki...

2013. jan. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ikergyerekeknél szintén időkorlátozás nélkül dolgozhat az édesanya, vagy az a személy, aki igényli a GYES-t, de ha meghaladja a 30 órát, csak egy gyerek után jogosult a segélyre.


Inkább kapj egy gyest 8 órás munka mellett, mint kirúgjanak.

2013. jan. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Köteles visszavenni ha megszakítod a fizetés nélküli szabadságodat, de a gyermek(ek) 3 éves kora után nem köteles részmunkaidőt ( ami amúgy is csak 4 órásra vonatkozóan kötelező) biztosítani.


A fizetés nélküli szabadság megszüntetését követően ( még ha a GYES-t továbbra kapod is) továbbá azonnal megszűnik a felmondási védelem, azaz a munkáltató felmondhat neked, de ezt csak alapos indokkal, a törvényben meghatározott esetekben teheti meg ( mint tudjuk, ilyen indokot mindig lehet találni, ha valaki nagyon akar:( ( Mt. 64§)


Azt is teheted, hogy a GYES mellett másik cégnél vállalsz egy számodra megfelelő időbeosztással járó kvázi másodállást ( ha ezt jobban össze tudod egyeztetni az ovival). Ilyenkor célszerű az "elsőszámú" munkáltatót tájékoztatni ( de nem kell az engedélyére várni). Persze lehetőleg ne konkurens céghez menj, mert azt nem venné a céged jó néven:))

2013. jan. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!