Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhes vagyok, okt óta táppénz...

Terhes vagyok, okt óta táppénzen. A munkáltatóm 15 nap fizetés nélkülit írt be nov-re, mert a havi zárásra nem kaptam meg az orvostól még az újabb tp-s papírt. Így fél havi fizut kaptam. Ezt megtehetik?

Figyelt kérdés

2012. dec. 4. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Majd visszamenőleg elszámolják.
2012. dec. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem ért be addigra a táppénzes papírod, akkor persze, megtehetik. Ha nincs a kezében a papír, akkor mire számolja el? Nyilvánvaló, hogy táppénzen leszel akkor is, de előre, papír nélkül nem fogják beírni, csak ha előttük van.
2012. dec. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem telefonálj be vagy menj be személyesen a munkaügyre és kérdezd meg, hogy mire számíts. Utólag el kell számolniuk. Viszont én is csak zárás után tudom leadni a táppénzes papíromat és ilyenkor nem írnak be fizetés nélküli szabit. Sőt nálunk van lehetőség hóközi utalásra is. Ha nálatok is van, akkor igényeld meg, és akkor még ebben a hónapban elutalják a másik fél havi táppénzedet.
2012. dec. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem meg mást nem is tehet. Ha zárásig nincsen hivatalos papír akkor mire fel fizetne neked?

Mi van ha az orvos nem írt ki te meg csak önkényesen nem mentél be.

Ezekre törvény van hogyan számolhat el, mi van ha nem kap papírt stb...

Örülj hogy csak fieztés nélkülit írt be, mert akár ki is rughat és bizony ilyet a munkaügyi bíroság is megítélne.(habár gondolom elötte fel kellene szólítani többször).

attól hogy terhes vagy a munkáltató fele vannak kötelességeid, és ilyen pl a táppénz papír leadása.

2012. dec. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Két nap alatt hajlandó volt válaszolni az ebben illetékes, annyit mondott, hóköziben utalják. :)
2012. dec. 4. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!