Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikortól kötelező menni...

Mikortól kötelező menni dolgozni? Most gyeden vagyok és ez novemberben jár le, ugye, ahogy betölti a 2 évet. Utána már kötelező dolgozni, vagy még 1 évig kapom a gyest?

Figyelt kérdés
Nagyon laikus vagyok ezen a téren, előre is köszönöm a válaszokat :)

2013. jan. 17. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Ha jogosult vagy rá, kapod még egy évig a GYES-t, de annak összege nagyon alacsony. A GYES után még felhasználhatod az összegyűlt szabikat.
2013. jan. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozni nem kötelező. Az a világ már elmúlt.


A gyes alanyi jogon jár mindenkinek, akinek a 2 évet betöltötte a gyereke. Gyes mellett 36 órát meg nem haladóan lehet dolgozni, otthon korlátlanul.

2013. jan. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek sem kötelező dolgozni, nem munkatáborban élünk.

A kicsi 3. és koráig jár a gyes ami a családival együtt 38000Ft. Ez mellett heti 30. órát lehet dolgozni.

2013. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat :)
2013. jan. 17. 20:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Van olyan ember, aki nem jogosult a gyesre:o Szerintem olyan nincsen.


KÉrdező, volt egy időszak, amikor csak 2 éves korig jártak volna az ellátások, de ezt eltörölték, újra 3 éves korig kaphatod a gyest.

2013. jan. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha megteheted, maradj otthon, jár a GYES 1 évig.
2013. jan. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!