Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A genetikai elváltozások...

A genetikai elváltozások szembetűnőbbek, ahogy nő a magzat? Hanyadik héten érdemes a kötelező genetikai uh-n kívül elmenni alaposabban megnézni?

Figyelt kérdés
Nekem a 12. heti genetikai uh 2 egész percig tartott...nem kevés???
2011. jún. 25. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!


Igen, egyre szembetűnőbbek. Viszont ha a 12. genetikein nem találtak semmit, akkor nincs nagy valószínűsége. 19. héten is lesz majd egy genetikai. Ez nekem is kb. 2 perc volt, már rákérdeztem a dokira, hogy ugyan mondja már meg hogy minden oké-e?(nem saját volt mondjuk)

Hát ő azért nem szólt, mert minden rendben....Na,köszi, gondoltam magamban, én meg itt aggódom ....:S

3d-n állítólag gyorsabban és könnyebben megtalálják , ha van vmi gond stleg-de én csak babamozinak szeretném, mert megnyugat bőven a hagyományos uh is.

2011. jún. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogyha baj van, az orvos úgyis szól, és küld további vizsgálatokra!

Én 20 hetes vagyok, az egyik laborom nem lett jó, és szó nélkül adta a beutalót az orvos, megcsináltattam a biopsziát, jelenleg az eredmény várom, bár mindenki szerint csak matematikai esély van a bajra.

2011. jún. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát én a saját példámból tudok kiindulni és mindenképp javaslok egy genetikai centrumba egy plusz ultrahangot!Sokkal nagyobb a gépek felbontása és ott kimondottan a genetikai betegségekhez értő orvosok vannak.Persze attól még itt is megnézik a babát minden szempontból.(súly,hossz,placenta,szív,kis ujjacskák stb.)Nekem a genetikain amit a dokim csinált minden rendben volt,majd a 20.héten egy sima ultrahangon látott valamit a pici tüdején,amitől ő is nagyon megijedt.Nem mondta de ismerem rég óta és láttam rajta!Egyből adott beutalót a Baross utcába,ahova 1hét múlva lett volna időpont!Mondanom se kell én is bepánikoltam és elmentem az Istenhegyi Génklinikára.Tele volt a pici tüdeje cisztákkal,2nap múlva vissza hívott a doki hogy egy másik orvossal is megnézetné és konzultálnak.Sajnos ugyan azt mondta ő is,így 21hetesen meg kellett szülnöm a babát.Nem volt esélye hogy éljen ilyen betegséggel.Szerencsém volt hogy a nőgyógyászom észre vette,mert ez egy ritka betegség amit nehéz észrevenni,engedélyt is kért hogy elvihesse az uh képet,mert tanít és be akarta mutatni a kollégáknak.Azóta van egy gyönyörű 8hós kislányom,de én vele is 3szor mentem az Istenhegyire genetikára,hogy biztos ne legyen semmi gond!Szóval én javaslom mindenképp,biztos ami biztos!
2011. jún. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos már elég későn (28. hét...) derült ki, hogy gond van, nem is kevés. Inkább nem írnám le, hogy mi minden, maradjunk annyiban, hogy érdemes tényleg elmenni egy genetikai centrumba. Azzal ártani biztosan nem fogsz, csak megnyugszol. Én a Baross utcáról (SOTE I.) tudok nyilatkozni, igaz, még csak egyszer voltam, de leszek még ott eleget. Szerintem alaposak, és összehasonlíthatatlanul jobbak a gépek, mint egy sima kórháznál.

Ha úgy érzed, nem voltak alaposak, akkor menj el, az a biztos, ha rendesen megnézik a babát, és minél előbb, annál jobb.

Boldog Babavárást, egészséges Kisbabákat kívánok!

2011. jún. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, pont a kérdésedre nem válaszoltam. Igen, a gentetikai elváltozások szembetűnőbbek, ahogy nő a Baba, de pl. az én esetemben mindent észre lehetett volna venni alapos uh-kal korábban is.
2011. jún. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!