Mennyi jövedelem kell a családi adókedvezmény érvényesítéséhez?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogyan érdemes igénybe venni a családi adókedvezményt.

Az én nettó keresetem 237 eFt, a férjemé hivatalosan 103 eFt. Tavaly még én vettem igénybe, de most bővül a család, 1 gyermekünk van, júniusra várjuk a másodikat. A baj az, hogy a férjeméknél nem éri meg semmit havonta igényelni, mert a cégük lenyúlja.

Így azt szeretném tudni, hogy az én jövedelmem elég-e ahhoz, hogy a 2 gyerek után igénybe vegyem a családi adókedvezményt. Január végétől táppénzen leszek, szüléstől pedig TGYÁS-on.



2013. jan. 20. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2 gyermek utáni családi adókedvezmény kihasználásához 125 bruttó kell. Szerintem ennyi meg lesz Neked a tgyás és a gyed alatt is.
2013. jan. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy az első válaszoló is írta, bruttó 125 ezer kell két gyermeknél. Már terhesen is kérheted, a 91. naptól jár.

A TGYÁS a bruttó bér 70%-a, csak szja-t vonnak belőle, így ott is kérheted, neked ennyi nettóval bőven meglesz ott is a bruttó 125. A táppénzt viszont nem tudom pontosan mennyi, ráadásul maximalizálva van, de azért bruttó 125-nél biztos több lesz.

Amúgy az gyermekkedvezménnyel kapcsolatos nyilatkozatot ha jól tudom egy évben egyszer lehet módosítani.

2013. jan. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2013. jan. 20. 14:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán igénybe tudod venni. Nekem bruttó 170.000,- Ft a fizum és úgy is megkaptam. Sőt, a tavalyi évben úgy alakult, hogy januártól kértem 1 gyerekre, márciusban módosítottunk 1 gyerek + 1 magzat után, majd júliustól táppénzen voltam és szeptemberben újabb módosítás 2 gyerekre. Táppénz alatt is kaptam. De ha mégsem igényeled havonta, adóbevalláskor úgyis megkapod egyben (vagy a férjed). Hogy tudná a cége egyébként lenyúlni???
2013. jan. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Viszont, ha mégsem tudnád valamiért teljes egészében igénybe venni év közben, akkor a férjed az adóbevallásában érvényesítheti helyetted azt a részt, amit Te nem tudtál. Így biztosan nem nyúlja le a cége a kedvezmény összegét.
2013. jan. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!