Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A Külügyminisztérium dolgozója...

A Külügyminisztérium dolgozójaként, ha külszolgálatot teljesítettem az elmúlt két évben, Ft és Euró fizetésem is van, mi alapján számolják a TGYÁS, GYED alapját?

Figyelt kérdés

A Külügyminisztérium dolgozójaként, ha külszolgálatot teljesítettem az elmúlt két évben, és volt egy magyar alapfizetésem és egy eurós kiküldötti fizetésem, mindkettő után adóztam Magyarországon és mindkettő utána fizettem a TB járulékot (gyak. Egy fizetés csak 2 pénznemben kapom) akkor mindkettőt beleszámítják a TGYÁS GYED alapjába?

pl. 150.000 Ft + 1400 Euro fizetés után adózok, fizetek járulékot. Akkor milyen árfolyamon számítják ki a havi fizetésemet és mi alapján kapom a TGYÁS-t, GYED-et? Ugye mindkettő beleszámít, hiszen mindkettő után fizettem a járulékot!



2013. jan. 28. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beleszámít, és szerintem középárfolyamon átváltják, de azért járj utána, oep-nél..
2013. jan. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés hogy itthon fizetted utánna?

Mert ilyen esetben az 1400€ után külföldön kell béradót fizetned, és a többit meg a ft után Mo-n. de ha neked mindegyiket itthon fizették akkor miböl vonták a béradót a külföldi országnak? Mert azt is vissza igényleheted ott a külföldi országban.


de szerintem keress fel egy hozzá értöt.

2013. jan. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A tgyásra belszámít, ott a 2012 fizud átlagának a 70% kapod 5,5 hónapig, majd jön a GYED 1,5 évig, annak van maximuma, mindey mennit kerestél, max 100.000 kb.
2013. jan. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, mindent otthon fizettem, mivel mint diplomata rám más szabályok vonatkoznak, mint a magán munkavállalókra. Nekünk Magyarországra kell adót fizetnünk, a magyar államtól kapjuk a fizetést, gyakorlatilag a követség épülete csak egy kis sziget az adott külföldi országon belül, mintha Magyarország területe lenne (így lehet legkönnyebben felfogni, szerintem, én mindig így magyarázom magamnak :)).


Igen, tudom hogy a gyed maximalizálva van, nem is azért kérdeztem, csak ugye nem mindegy hogy a 100 ezer ft körüli itthoni fizetésből (netto) számolják, vagy hozzáadják még a kintit is, akár 2x annyit is kaphatok összesen... Tekintve hogy egyedülálló vagyok, nem mindegy :)


Nagyon köszönöm a válaszokat, most azért kiscit megnyugtattatok. Lehet, hogy azért érdemes lenne elmennem egy munkajogászhoz, mert ez azért gondolom speckó helyzet, de a józan paraszti eszem nekem is azt súgja, hogy az egész után kell számítani.


További szép napot kívánok!

2013. jan. 28. 14:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen elfelejtettem hogy ez így van.

De ilyenkor hol vagytok biztosítva? Mert ugye szép és jó hogy mindent Mo-ra fizettek, de betegek az adott országban lesztek és oda kell menni orvoshoz. Vagy ezt inkább kifizetik kp-ben az országok?

(férjem cége nem köt pl külfldi munkavégzésnél biztosítást a dolgozókra, mert olcsobb az orvosi költséget kifizetni mint a bizotsítást)

2013. jan. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát, egyrészt általában a legtöbb országgal van egy viszonossági szerződés, sürgősségi ellátásokra.

Másrészt igen, túl drága lenne bizt. kötni, ezért fizet az állam, de csak 85 % - ot. Tekintve hogy azért egy alap vérvétel 10.000 ftnál kezdődik, gondolhatod, hogy ha valami komolyabb bajunk van, azért a mi pénztárcánk is megérzi ahhoz képest, amit otthon fizetnénk (ergo TB miatt semmit, hacsak nem nagyon sürgős és magánrendelésre megyek), és ez csak az állami kórház, a magán itt is 10x annyi. Hallottam én már 1000 eurós vérvételről is...

Otthon viszont mivel fizetjük a TB-t, biztosítva vagyunk, tehát amikor otthon vagyok, mehetek a háziorvosomhoz, SZTK-ba, bárhova.

2013. jan. 28. 14:47
 7/7 A kérdező kommentje:
azaz helyett véletlenül ergot írtam, nem tudom miért de remélem így is érthető :)
2013. jan. 28. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!