Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha határozott időre vagyok...

Málnahab89 kérdése:

Ha határozott időre vagyok felvéve a munkahelyemen, és időközben elküldenek, akkor milyen támogatásokat/ segélyt vehetek igénybe?

Figyelt kérdés
1 éve van munkaviszonyom, és idén decemberben jár le

2013. febr. 3. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mikor szülsz?!


Egyébként, ha nem is kapsz TGYÁST és GYED-et, akkor a GYES+csp + egyszeri anyaságira vagy jogosult.

A GYES+CSP havonta kb. 35ezer talán.

De nem tudom pontosan.

2013. febr. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nemrég derült ki, hogy terhes vagyok, így az év végére mondható, hogy jön a baba.

Viszont a munkahelyemet nem mondhatom túl "baba barátnak", így esélyes, hogyha kiderül akkor elküldenek valamilyen kifogással:(

2013. febr. 3. 15:32
 3/7 anonim ***** válasza:

A szerződést nem kötelező meghosszabbítani, viszont a szerződés lejártáig nem rúghat ki. Ha a munkanélküli ellátás alatt szülsz akkor is jár tgyás és gyed.

Viszont ha nem akkor csak gyes és családi ami együtt 38000Ft a kicsi 3. éves koráig. A családit tovább is kapod. Ja és egyszeri anyasági 65000Ft körül van.

2013. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok!!! De rosszabba mint te!!! Nekem most áprilisba jár le és szeptemberbe szülök!!! Na most itt az a probléma hogy ha már nincs munkaviszony akkor NEM jár a gyed és a tgyás sem!! Csak a gyes ami kb 28.000ft és a gyermekvédelmi!!!Na most azt nem tudom hogy ha időközba szülsz és aztán mondanak fel mi van,de annyit biztosan hogy még akkor munkaviszonyba kell legyél és onnan mehetsz gyedre!!!A lényeg hogy mindenképp írásba közöld a munkáltatóddal hogy kismama lettél!!! Nehogy "VÉLETLENÜL ELFELEGGYE!!!!"
2013. febr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nálam konkrétan az a baj, hogy kollektív a szerződésem, szóval bármikor kötelezettség nélkül elküldhet :(

Undorító, amilyen stílust felvehet egy némelyik munkáltató.. :S

Félek a rizikófaktortól, mármint ha kirúg, akkor "leshetek" 1 hónapos kismamaként..

2013. febr. 3. 17:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Munka törvénykönyve alapján:


65. § (1): "A munkaviszonyt mind a munkavállaló, mind a munkáltató felmondással megszüntetheti.

(3) A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt

a) a várandósság,… tartama alatt”


Lehet nektek akármilyen kollektív szerződésetek, annak tartalma nem lehet ellentétes a hatályos jogszabállyal.

Szóval jelentsd be mihamarabb ( ÍRÁSBAN) hogy várandós vagy, onnantól felmondási védelem alatt állsz.



Ajánlok neked néhány hasznos oldalt, ahol szakértőktől is kérdezhetsz:


Munkaügy:

[link]


Jogi tanácsadás:

[link]


TB tanácsadás:


[link]


[link]

2013. febr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha jól számolom akkor meg lenne a szülés előtti 2 évben a 365 napi biztosítotti jogviszony - olyankor jár TGYÁS és GYED. A szülés időpontjában biztosított kell,hogy legyél ennek igénylésekor. Amit megtehetsz, hogy elmész munkanélkülire és így biztosítottá válsz ha épp akkor nem dolgozol.
2013. febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!