Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Visszaigényelhetem-e a családi...

Visszaigényelhetem-e a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés

2012 július 1-ig GYEDEN voltam maximált GYEDET kaptam a munkáltatóm 2012 év elején kitöltette velem a papírt miszerint kérem az családi adókedvezményt.Aztán ez a GYED összegén nem látszott mert nem emelkedett nem emelkedhetett mert maximált GYEDET kaptam.

Szerintetek visszaigényelhetem honnan tudhatom meg,hogy jár nekem fél éves összeg lenne az már nem olyan rossz ha jár....



2013. febr. 12. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért nem kéri az apa sokkal egyszerűbb lenne, és neki tuti járna, persze ha van bejelentett munkája.
2013. febr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Épp azért mert max gyedet kapsz kaphattad volna év közben. Vissza lehet igényelni egyébként.
2013. febr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akár egész évre járhat, ha van annyi szja-d.

AZ m30-ason nézd meg mi van, azon látszik, hogy vonták-e.

Ha nem, akkor visszaigényelheted . De elvileg nem csak 6 hónapot, hanem a többit is .

2013. febr. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a GYED-et folyósító munkáltató figyelembe vette a családi kedvezmény összegét, akkor kellett, hogy emelkedjen a Neked kifizetett nettó GYED összege. Ennek semmi köze ahhoz, hogy maximált GYED-et kaptál-e vagy sem. Ugyanis a maximált GYED nem nettó GYED-et jelent, hanem bruttót!

Az lehetséges, hogy az előző évihez képest nem emelkedett a nettód, ha az előző évben is éltél ezzel a kedvezménnyel. De még ez sem teljesen igaz, hiszen minden év elején "újraindexálják" a maximumot kapott GYED-esek ellátásának összegét, ha emelik a minimálbért. Azt pedig eddig még minden évben emelték.


No mindegy is. A lényeg, hogy az év közben figyelembe nem vett családi kedvezményt utólag az adóbevallásban lehet érvényesíteni, tehát nem vész el...

Ráadásul nem féléves összegről beszélünk, hanem akár egész évesről is. Ha 2012. évben végig jogosult voltál családi pótlékra a baba után (és hát az előzmények alapján erről van szó), akkor 12 hónapra vagy jogosult utána családi kedvezményre is, nem csak 7 hónapra!

2013. febr. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!