Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igényelhet-e a párom családi...

Igényelhet-e a párom családi adókedvezményt a kisfiam után? Nem Ő az édesapja, de másfél éve Ő neveli.

Figyelt kérdés
Nekem jelenleg nincs munkahelyem. Igényelheti nevelőapuka is? Közös a lakcímkártyánk is.
2013. jan. 30. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is nevelőapuka van,és nem veheti igénybe csak a közös gyerekeknél,viszont beleszámít a nagylány is a neveltekbe.Tehát nálunk 3 gyerek van,2 után ő,1 után én vehetem igénybe,de mindketten 3 gyerekre járó összeget,mert a nagyot is mi neveljük.
2013. jan. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor ezt nem teljesen értem. Én nem dolgozom, mert elküldtek a cégtől. A volt páromat úgyszintén. A jelenlegi párom meg dolgozik, közösen neveljük a fiamat és mégsem kaphatja meg a kedvezményt? Akkor az én tartósan beteg fiamra tulajdonképpen egyikünk sem kaphatja??
2013. jan. 30. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Az veheti igénybe aki jogosult családi pótlékra utána. szóval az élettárs nem, de ha összeházasodtok akkor jogosult lesz.

Élettársaknál tavaly meg lehetett osztani és az éves adóbevallásban visszaigényelni. Kérdezd meg a navot hogy változott e.

Ha felhívod őket akkor elmondanak mindent

2013. jan. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi is emiatt házasodtunk össze.

2 saját 1 közös gyerekünk van, a férjem kapta a 3 gyerek után.

2013. jan. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ebben az esetben csak akkor, ha házasok vagytok. Nálunk is ez a gond, én nem tudom igénybe venni, mert még tanulok, mellette dolgozom, de nyilván nem annyit és nem annyiért, a párom meg nem igényelheti, csak majd ha már házasok leszünk.
2013. jan. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!