Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most két éves a kislányom és...

Most két éves a kislányom és megigényeltem a Gyest, de viszont újra kisbabát várok így újra Tgyás-t igényeljem? Mi jár ilyenkor?

Figyelt kérdés

2013. márc. 6. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem igényelheted a Tgyást, csak ha 36. héten vagy már. Előtte csak gyest kaphatsz most már. Szerintem még az is járható út, hogy papíron visszamész dolgozni kiveszed az összes szabidat, akkor kicsit jobban jársz, mert most több pénzt kapsz. Munkaviszonyban már mindegy, mert 360 nap után jár normális pénz csak, ahogy én tudom. Én ezt csináltam legalábbis, amit írtam.
2013. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
tgyást csak a szülés elött 28 nappal igényelheted.
2013. márc. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még nem igényelhetsz tgyást, csak szülés előtt 28 nappal. Arra figyelj, hogy 180 napnál többet ne legyél gyesen, mert akkor a minimálbér lesz az új gyeded alapja. Én táppénzre mennék a helyedbe. Vagy kivenném a szabikat és utána mennék táppénzre.
2013. márc. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az 1-es és a 3-as válaszolónak igaza van. Mond le a GYES-t és vedd ki a szabadságot, majd menj táppénzre. A szülés előtt 28 nappal pedig igényelheted a TGYÁS-t. Így sokkal jobban jársz anyagilag. Én így csináltam, nekem a TB-nél tanácsolták ezt a megoldást. Viszont ne felejtsd el bejelenteni a munkáltatódnál, hogy babát vársz, mivel a táppénz önmagában nem jelent védettséget, de a várandósság igen. (Sajnos ez a új Munka törvénykönyve) De ha normális munkáltatód van, akkor nem lesz gond ezzel a megoldással.
2013. márc. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Semmiképpen ne maradj gyesen,vedd ki a szabid és azután táppénz,majd a szülés kiírt időpontja előtt 28 nappal Tgyás.Anyagilag mindenképp így jársz a legjobban.A gyest pedig ha van rá lehetőség,akkor a nagymama igényelje nyugdíj mellett,csak közeli lakcímű kell,h.legyen és a baba ne legyen bölcsis.Gondtalan babavárást kívánok!
2013. márc. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!