Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szülési szabadságra milyen...

Szülési szabadságra milyen pénzbeni ellátás jár?

Figyelt kérdés
Még dolgozom márc 31.ig, aztán szülési szabadságra megyek. Április 22-re vagyok kiírva. Tehát márciusban még fizetést kapok, de áprilisban mit? Valahol olvastam, hogy a TGYÁS-t 28 nappal szülés előtt lehet igényelni. Akkor azt az igénylést már most adjam be? Vagy honnan és mit kapok áprilisban?

2013. márc. 18. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szülési szabadság=tgyás tulajdonképpen. Elmész a dokidhoz és mondod neki, hogy szeretnéd 28 nappal a szülés előtt megigényelni. Akár már most is mehetsz. Kapsz egy papírt róla amit odaadsz a munkáltatónak (ha kifizetőhely) és kész. Automatikusan kapod majd a pénzt, elvileg megszakítás nélkül. Ha megszületik a pici, akkor meg elküldöd az iratai fénymásolatát.
2013. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a TGYÁS-t a szülés előtt 28 nappal lehet igényelni, összege a napi átlagkereset 70%-a. Ebből SZJA előleget vonnak, mást nem. Tehát, ha márc. 31-ig dolgozol, utána mehetsz TGYÁS-ra. Az igényed leadását beszéld meg a munkáltatóddal. Ha a munkáltatód kifizetőhely, akkor nekik kell leadni, ha nem akkor a MÁK-nál kell bejelenteni. Így áprilisban már TGYÁS-t fogsz kapni 168 napig, utána pedig GYED-et.
2013. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy az első is írja. Annyit tennék hozzá, hogy a tgyás a napi bruttó átlagbéred 70%-a lesz és csak SZJA
2013. márc. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
vagyis csak SZJA-t vonnak belőle.
2013. márc. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Kettes! Nem a MÁK-nál kell bejelenteni, ha nem kifizetőhely a munkahely, hanem az OEP-nél!!
2013. márc. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, akkor utánajárok az igénylőlapnak az OEP honlapján, mert nem kifizetőhely a munkahelyem.

És a családi adókedvezményt meg áprilistól az apuka munkahelyén kell igényelni (eddig én kaptam)?

2013. márc. 18. 13:44
 7/9 anonim ***** válasza:

A családi adókedvezményt ez után is igénybe tudod venni, attól függ, hogy mennyi adót vonnak. Ha 1 gyerekre kapsz 10 ezer forintot, akkor 10 ezer forint befizetett adódnak kell lennie, ugye ez attól függ, hogy mennyi lesz a bruttó tgyás-od. Illetve ha kapjátok a magzat után is, akkor az 20 ezer, ha kettő gyerek van (1 gyerek, 1 magzat).

De meg is oszthatjátok, hogy te a magzat után, párod a gyerek után. Vagy ha teljes egészében a párod fogja igénybe venni, akkor a munkáltatójánál kell jelezni, neki is ki kell töltenie, egy igénylőpapírt, amit neked is ki kellett januárban. Neked pedig le kell mondanod.

2013. márc. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha megszületik a baba, akkor újra ki kell töltenetek a családi adókedvezményes papírt, mert most már tudni fogjátok az adatait. Igényelheted te is a továbbiakban, vagy átadhatod a férjednek is. A munkahely adja a papírt, ahogy először is. De te is letöltheted.
2013. márc. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Bocs, elírtam, tényleg az OEP-nél kell bejelenteni.
2013. márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!