Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha lejár a gyedem, utána mi...

Ha lejár a gyedem, utána mi fog történni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a 2 év alatt felhalmozódik a szabi vagy ilyen már nincs? Hogy működik ez mostanság?

2013. márc. 21. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én se vagyok benne biztos, de nekem egy kolléganőm jött vissza dolgozni, és kiadták neki az összes szabit, vagy három hetet nem volt,de már ugye dolgozott. Tehát felhalmozódik szerintem, de hátha valaki hozzáértőbb is ír.
2013. márc. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, kiszámolják a szabid azt kiveszed és mehetsz vissza dolgozni, ha 6 órásba mész vissza akkor utána még a gyest is megigényelheted mert az jár.
2013. márc. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, kiadják a felhalmozott szabikat, a gyed automatikusan megszűnik, mikor a gyerek betölti a kettőt. A munkáltató felé neked kell jelezni, ha vissza akarsz menni dolgozni. De ugye maradhatsz gyesen is, a gyerek 3 éves koráig, vagy gyes mellett heti 30 órát dolgozhatsz.
2013. márc. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


És visszamenőleg meddig halmozódik a szabi. Csak az adott év, vagy az elmúlt 2 év?

2013. márc. 21. 17:40
 5/8 anonim ***** válasza:
A tgyás-ra és a gyed első 6 hónapjára jár a szabi. Vagyis attól függ, hogy mikor kezdted a gyededet. Mert ha 2011. Július 31.-e előtt megkezdted, akkor még jár gyed 1 évére a szabi, de ha csak utána, akkor már csak a gyed első 6 hónapjára jár a szabadság.
2013. márc. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

2011. augusztus 23-tól. Akkor megszívtam. :(

Számszerűsítve ez mit jelent? Például, ha éves szabadságom 46 nap, akkor ez, hogy néz ki pontosan?

2013. márc. 22. 09:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy abban az évben amikor szültél mennyi napod maradt bent. Szerintem hívd fel a céged és ők pontosan meg tudják mondani hány napod van. Én a múlt héten kérdeztem meg, nekem annyiból jobb a helyzetem, hogy én még 2011. július 31.-e előtt igényeltem a gyedet, így nekem még jár a gyed 1 évére.
2013. márc. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hívtam ma, de az ügyintéző pont szabin van. Végül is nem olyan sürgős, csak most eléggé kíváncsi lettem.
2013. márc. 22. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!