Tgyas, Gyed kérdés?

Figyelt kérdés

második fiammal vagyok itthon Gyeden,aug elején lesz 2 éves utána Gyesen leszek,most 3ik babámat várom(szülés várható időpontja dec 14).Ki tudom majd szülés előtt venni a szabikat ami jár és utána menni tgYÁSRA?Ha nem tudom kivenni miután fognak vajon számolni ?most 52 ezer Ft-ot kapok(nettóban).

Második szülés előtt kivettem az összes szabimat.



2013. ápr. 25. 21:20
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagyok 100%-ig biztos abban, amit írok, csak úgy 90%-ig, de inkább kérdezz utána az OEP-nél, nehogy megszívd: ugyanis, ha jól tudom, akkor, ha elmész gyesre augusztustól, utána már nem mehetsz TGYÁS-ra és GYED-re a következő gyerekkel. Szóval anyagilag úgy jössz ki jobban, ha még elég a szabid augusztustól decemberig. Ha nem elég, akkor viszont táppénzre kellene menned augusztustól, hogy folyamatos legyen az ellátásod, így kaphatsz majd TGYÁS-t és GYED-et is.
2013. ápr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsóval. Ne menj gyesre, inkább vedd ki a szabidat, ha nem lehet vagy annyira nem partner a munkáltató ebben akkor inkább a táppénz, biztos hogy többet kapnál mint a gyes összege.

Nekem két év két hónap lesz a gyerkőcök között, a munkáltatóm ajánlotta, hogy inkább táppénz, mert úgy jobban jövök ki, nálunk kicsit bonyolult lett volna adminisztrációügyileg a szabikat kivenni, de te kérdezz rá, hogy nálatok hogy van.

2013. ápr. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
köszi,ennyire változott megint?szülés előtt 28 nappal mennék Tgyásra ha lehet és előtte még a szabikat kivenném és előtte gyes nem lehet?
2013. ápr. 26. 11:21
 4/43 anonim ***** válasza:
Lehet, csak szerintem "felesleges" hiszen sokkal kevesebbet kapsz. Ha nem "zavar" hogy kevesebb pénzt kapsz akkor elmehetsz gyesre is, de talán könnyebben és gyorsabban lehet elintézni a táppénzt.
2013. ápr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
köszönöm és táppénzre kiküld el ?a munkahely vagy hogy van?
2013. ápr. 26. 12:47
 6/43 A kérdező kommentje:
most a munkahelyemen van egy alapbérem azaz 98000 ft és gyedet amit kapok az 52000ft.
2013. ápr. 26. 12:48
 7/43 A kérdező kommentje:
folyamatos lesz ez ellátás ,mert megyek gyesre utána talán szabit kiveszem é szülés előtt 28 nappal TGyásra,ez így nem jó?nem kapok TGyást ,Gyedet majd?
2013. ápr. 26. 12:54
 8/43 anonim ***** válasza:
Beszéld meg az orvosoddal, ő ad egy igazolást amit elviszel a házi orvosodnak és amikor lejárt a gyed akkor másnaptól táppénzre íratod magad. Legalábbis nálam így volt. A munkahely nem küld el, nem az ő területe, ennek ellenére nekem a munkaügyön ezt a megoldást ajánlották, mivel sokkal jobban járok így mintha csak a gyest kapnám.
2013. ápr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
Dehogynem, kapsz mindent. Csak az összeg miatt nem mindegy mire mész, gyesre vagy táppénzre. Pl nekem kicsit több mint 100.000 lesz a táppénzem, így nekem nem éri meg gyesre menni ezért. De 25nél neked is több lenne a táppénzed én csak ezért ajánlottam. De elmehetsz nyugodtan gyesre is.
2013. ápr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
táppénzt az OEP fizeti?nincs olyan hogy az első 15 napot a cég?azaz betegszabi.Nem akarom hogy rossz szemmel nézzenek rám ha ők nemik fizetniük kellene.
2013. ápr. 26. 12:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!