Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes kérdése? 28 éves lány...

Estrella84 kérdése:

Gyes kérdése? 28 éves lány vagyok, a férjemmel kisbabát tervezzünk. A gond, hogy nincsen meg a 350 nap bejelentett munkaviszonyom, mivel ezidáig ' feketén' dolgoztam. Tudom, hogy a Gyes alanyi jogon jár+ a családi pótlék.

Figyelt kérdés

Mikortól jár a gyes, a gyerek fogantatásától kezdve vagy a szülést követően? Hol tudom igényelni és meddig jár? Az összes infóra szükségem volna. Köszönettel:

Laura



#GYES #gyed kérdése
2013. ápr. 28. 07:48
 1/4 Jégtánc ***** válasza:
Szüléstől jár a yes MÁK-nál kell maj megigényelni.Apuka ha rendesen dolgozik mármint bejelentve akkor a családi adókedvezményt is igényelheti.
2013. ápr. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Jégtánc ***** válasza:
*Gyes majd*
2013. ápr. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem 350 nap, hanem 365 nap kell, vagyis 1 éves munkaviszony a tgyáshoz és gyedhez. De ha még csak tervezitek a babát, ez akkor simán összejöhet.

A gyes a gyerek születésének napjától jár és a családi pótlék is. A Magyar Államkincstárnál tudod mindkettőt igényelni és a gyerek 3 éves koráig jár. A családi adókedvezmény a terhesség 91. napjától jár, ha házasok vagytok, akkor a párod is tudja igényelni, ez havi 10 ezer forint 1 gyerek után.

Ha eljársz rendszeresen terhesgondozásra és meglesz a kiskönyvben a 4 orvosi pecsét, akkor jár egyszeri anyasági támogatás, ami kb. 64 ezer forint.

2013. ápr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, a párom rendszeres jövedelemmel rendelkezik és bejelentett munkaviszonya van. Házasok vagyunk. Valóban az lenne a legjobb ha nekem is megvolna a 365 napom. Köszönöm szépen a válaszokat.
2013. ápr. 28. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!