Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a teherbeesés, szülés...

Ha a teherbeesés, szülés előtt közvetlenül nem volt bejelentett munkám, akkor csak az alanyi jogon járó ellátásokat kapom majd (családi pótlék, GYES, GYET, egyszeri anyasági) vagy azokat sem?

Figyelt kérdés
A főiskola után volt egy évig bejelentett munkám, de ki kellett költöznünk egy időre külföldre (a férjem munkája miatt) most megyünk vissza Magyarországra. Gondolom az az egy év nem számít a GYED szempontjából, ugye?
2009. márc. 19. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Családi pótlék jár,1x-i anyasági jár,és utána majd csak a GYES-t igényelheted,a baba fél éves korától.Nem tudom mikor szülsz,de lehet addigra már ez is változni fog,mert vmit megint kitaláltak.Mintha a GYES folyósításán is változtatni akarnának,de ebben nem vagyok biztos.
2009. márc. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Decemberre várjuk a babát.Még az lenne a kérdésem, hogy ha most visszamegyünk és elkezdem fizetni a tb-t, akkor azzal nem lesz gond, ugye?Visszamenőleg nem kell fizetni ahhoz, hogy az alapellátás meglegyen?
2009. márc. 19. 16:40
 3/3 anonim ***** válasza:

De az nem igaz, hogy a baba fél éves korától jár a GYES. Ilyen soha nem is volt.

Szóval igen, csak az alanyi jogon járó dolgokra leszel jogosult, mert GYED-hez élő munkaviszony kéne. Rendszeres támogatásként családi pótlék és GYES, egyszeri támogatásként anyasági segély. A GYES pedig rögtön jár természetesen, nem fél év után. Csak hát persze meg kell igényelni, van némi átfutási ideje, de jönni fog az. GYET rád nem vonatkozik szerintem, bár nem tudom, csak gondolom, hogy az első gyereked lesz most neked. GYET annak jár, akinek 3 vagy annál több gyereke van és a gyerekei X óránál kevesebbet töltenek intézményben, szóval aki leginkább otthon van velük, ez a legkisebb gyerek 6 éves koráig jár.

2009. márc. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!