Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki ért a GYED számításához?

Valaki ért a GYED számításához?

Figyelt kérdés
2009 februárjában lettem veszélyeztetett terhes, táppénzen voltam végig. Szeptemberben született a fiam. A bruttó fizum 94000 Ft volt. 2011-ben emelték a bruttóm 108000 Ft-ra. 2011 szeptemberében lejárt a Gyedem, kivettem a szabadságomat. Novemberben született a második fiam, még a szabadság alatt. Most kaptam a papírt, a bruttóm felemelték 114000 Ft-ra. A nettóm ezidőalatt nem változott. Ezek szerint a 2009-es fizetésem alapján kapom a Gyedet? Ha vállalnánk harmadikat, és Gyes alatt születne, akkor is ennyit kapnék? Esetleg ha kivenném a szabikat, majd elmennék táppénzre több lenne?

2013. máj. 7. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lenne több, mert nem lenne 180 bérezett napod, megint csak a szerződés szerinti Béred lenne az alapja!!!
2013. máj. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha több mint fél évet vagy gyesen, akkor a minimálbér lenne a gyed alapja, ha gyesbe szülsz.

Ellenkező esetben, ha nincs 180 bérezett nap, akkor a tgyás alapja a szerződés szerinti bér, ha közben megemelték a szerződés szerinti béredet, akkor a 3. gyereknél azt kell figyelembe venni. A gyed alapja pedig az lenne, mi a tgyás alapja, mert nincs 180 bérezett nap, mert gyeden vagy táppénzen voltál.

Gyesre tényleg figyelj, mert ha 180 napnál többet vagy gyesen, akkor a minimálbér a gyed alapja!

2013. máj. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A minimálbér emelkedése miatt emelték az alapom. Amióta itthon vagyok ugye már másodszor, én is azt hittem, hogy emelkedik a nettóm is, de az sajnos ua maradt.
2013. máj. 11. 15:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért, mert emelkedett a minimálbér, a te nettó gyeded nem emelkedhet, miért is emelkedne? Hiszen amikor megállapították a gyedet, ennyi volt a béred. Azoknak emelkedik, akiknek a minimálbér kétszeresénél volt több a bérük, mert ugye ők max. annyit kaphatnak még ha pl. 200 ezer volt is az alapja.

HA vállaltok harmadik babát, és egyből táppénzre mégy, akkor a táppénzed a 108 ezer alapján lesz megállapítva, mert ez volt az alapja a legutoljára kapott ellátásodnak. A tgyásod alapja a 114 ezer lesz, és ha táppénzről szülsz, akkor a gyed alapja is ez lesz. Akkor is, ha szabira mégy és akkor is, ha nem.

2013. máj. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!