Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan kell számolni a tgyas...

Hogyan kell számolni a tgyas és gyedet?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni,hogy ha jövő január közepén születik a babám,és idén augusztustól táppénzre mennék,akkor ugye ezt az évemet néznék,és akkor jan-tól aug-ig keresett pénzemet osztanák el 12-vel,és az lenne az alap?Azt olvastam hogy biztosítási időnek számít a táppénz de a pénzbe nem számolják bele,ez igaz?.A 2011 -es évem volt a legjobb kereset szempontjából,de gondolom az már semmikép nem számít így bele?Valamint tgyasra az idén menjek vagy már csak januárban?Köszönöm a válaszokat

2013. máj. 17. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
2013. máj. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg januárban születik, akkor 2013 évi átlag béred 60 vagy 70%-át kapod, attól függ, hogy hány napot dolgoztál előtte. A kapott pénzekbe nem számítják bele a táppénzt. Sajnos a 2011-es év már nem számít. A helyedben előbb kérném a TGYÁST, mert ha nem, akkor szülés után 1 hónapig nem kapsz semmiféle pénzt. De ha előre kéred egy hónappal, akkor szülés után is egyből jön, nem marad ki egy hónap. Az egyszeri anyaságit is csak 1 hónappal szülés után kapod meg. Nálam legalábbis így volt.
2013. máj. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a tgyást még idén december közepén megigényled, akkor a tgyás a 2012-es napi bruttó átlagbéred 70%-a lesz. Ha 2014-ben igényled meg, akkor a tgyás a 2013-as béred napi bruttó átlagának lesz a 70%-a.

A gyedet mindenképp 2014-ben tudod igényelni, így azt a 2013-as napi bruttó átlagbéredből számolják, ami szintén 70%. A táppénz összege valóban nem számít bele a tgyás és gyed összegének a számításába, mivel 2013-ban is lesz 180 bérezett napod, ha augusztusban jössz el táppénzre, így a táppénz kezdetéig szerzett napi bruttó átlagbéredből számolnak.

2013. máj. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
idén voltam 2 hónap munkanélkülin az-az összegbe bele számít,vagy az is csak biztosítási időnek számítÍ?
2013. máj. 17. 11:39
 5/9 A kérdező kommentje:
januárban dolgoztam,feb-márc munkanélküli,ápr-tól dolgozom nem tudom meddig valószínű augig,akkor az úgy történik hogy a január+április-tól augig összeadjáka keresett hónapokat és osztják a 6 hónappal..ne haragudjatok ha butaságokat kérdezek..
2013. máj. 17. 12:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak az időbe számít bele, az összegbe nem! Viszont a két hónap munkanélküli több mint 30 nap megszakításnak minősül, én úgy tudom, hogy a megszakítás előtti jövedelmet nem veszik már figyelembe a tgyás és gyed összegének kiszámításában. Vagyis, a 2012-es béredet a tgyás igénylésnél nem tudják figyelembe venni, így az is a 2013-as béredből számolják, akkor is, ha még idén igényled! Nem írtad, mikortól dolgozol itt, ha jan-február voltál álláskeresésin, akkor augusztus végéig kell dolgozz, hogy meglegyen a 180 bérezett nap. Ha nem lesz meg, akkor a tényleges béredből számolják a tgyást és gyedet, nem tudnak akkor napi bruttó átlagbért számolni.
2013. máj. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, már leírtad. Hát a januári kereseted sajnos nem fog beleszámítani a tgyás és gyed igénylésbe és a tavalyi béred sem, mert ugye megvan a 30 nap megszakítás. Így szeptemberig kellene dolgozz, addig, hogy a teljes fél év ledolgozott idő meglegyen, így akkor a napi bruttó átlagbéred lesz az alap. Ebbe beleszámítanak a túlórák, prémiumok, pótlékok is. Ha nem lesz meg a 180 bérezett nap, akkor a tényleges jövedelem lesz az alap annak hiányában a szerződés szerinti bér.
2013. máj. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na most kiakadtam,ez megszakításnak számít...de azért 2 éves koráig remélem kapni fogom a gyedet,most akkor teljesen értelmetlen december közepén igényelnem a tgyast ugye?
2013. máj. 17. 12:36
 9/9 A kérdező kommentje:
Írtam neked priviben ha nem baj..
2013. máj. 17. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!