Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha gyes lejárta után kiveszem...

Ha gyes lejárta után kiveszem a szabikat és utána megyek tgyás-ra a második babával, akkor a gyedet miből fogják számolni? A rendes béremből vagy a minimálbérből?

Figyelt kérdés
A
2011. szept. 13. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy az év melyik szakaszában vagyunk :)


Mindig az igénylést megelőző naptári évet nézik.

Ha ott van 180 bérezett nap, akkor az elért jövedelemből.

Ha nincs 180 bérezett nap, akkor a minimálbérből.

Ha azért nincs 180 bérezett nap, mert táppénzben/tgyásban/gyedben részesültél, akkor a korábbi ellátás alapjául szolgáló jövedelemből.

2011. szept. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mikor jár le a gyes, és mikor születik a második baba?
2011. szept. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Október 1-én jár le a gyes és november 10-re van kiírva a másik baba.Október 1.után kiveszem a bent lévő szabadságomat a gyerek születésééig,ezután rögtön tgyás.

A tavalyi évben 10 hónapig volt gyedem,2 hónap gyes.

2011. szept. 13. 21:24
 4/8 anonim ***** válasza:
A tgyás alapját az a jövedelem képezi, amiből az első gyedet számolták, viszont a gyed alapja már a minimálbér lesz, mert nem ugyanaz az év lesz a két ellátás alapja.
2011. szept. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Hasonló helyzetben vagyok, én ezeket találtam:

Ha a szülőnek a gyed-re jogosultság kezdőnapját megelőző évben, illetve azt közvetlenül megelőzően sincs 180 naptári napi jövedelme, akkor a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér lesz a gyed alapja

2011. szept. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak: az kimaradt, hogy kivéve, ha azért nem volt 180 bérezett nap, mert tgyásban, gyedben, illetve táppénzben részesültél, mert ebben az esetben az ellátás alapját a korábban kapott ellátás alapjának figyelembevételével kell megállapítani.


Vagyis ha az igénylést megelőző évben 6 hónapot meghaladóan kaptál tgyást, gyedet, táppénzt, akkor úgy számolják, hogy megnézik azt a jövedelmet, amiből az utolsó ellátást kiszámolták, és ez a jövedelem lesz az alapja a következő ellátásnak.

2011. szept. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az igénylést megelőző évben 10 hónapig voltam gyeden.

Értem.Köszönöm a segítséget.

2011. szept. 15. 08:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak azt ne felejtsd el figyelembe venni, hogy a tgyás igénylést megelőző év 2010, azonban a gyed igénylést megelőző év már 2011 - hiszen a gyed igénylés ideje legkorábban a tgyás lejárta utáni nap - és neked ez már a jövő évben lesz.

ÍGy a gyed igénylést megelőző évben 10 hónapot gyesen leszel. Tehát a gyedet a minimálbér figyelembevételével számolják majd.

2011. szept. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!