Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Akiknek a minimálbér lett a...

Akiknek a minimálbér lett a GYED alapja, leírnátok, miért alakult így?

Figyelt kérdés
Én munkanélküli ellátásról szültem, tgyásom most járt le, és azt mondták, mivel nem volt 180 napom tavaly, ezért minimálbérből számítják majd.
2013. máj. 17. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen így van, vagy még megnézik az igényléstől visszafele is, de gondolom úgy sincs meg.

Sajna, akkor a minimálbér lesz az alap. De tavaly egyáltalán nem dolgoztál? Végül is kellene munkaviszonyodnak lenni, ha megvan a 365 biztosított napod!

Mert ha azért nincs meg a 180 bérezett nap, mert táppénzen voltál javarészt, nem álláskeresésin, akkor a gyed alapja az előző ellátás alapja, ami neked a tgyás az előző ellátás, tehát a gyedet is abból kellene számolni, ha jól tudom.

2013. máj. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Januártól közepétől április végéig dolgoztam+ álláskeresési, igy is csak 130 nap körül van. Hiában voltam tgyáson november közepétől, az nem számit bele.

De nem értem, mert ugye a gyedet a táppénzszabályok alapján számolják, ott pedig ez szerepel:


"A táppénz kezdőnapját közvetlenül megelőző naptári évben nincs 180 napi jövedelem

Ha a betegnek a táppénz jogosultság kezdőnapját közvetlenül megelőző évben nem volt 180 naptári

napi jövedelme, akkor a táppénzre való jogosultság kezdő napját megelőző naptól visszafelé –

maximum a jogosultság kezdőnapját megelőző naptári év első napjáig – számított 180 naptári napi

jövedelemből kell a táppénz összegét kiszámítani. "


AKkor miért nem számit bele a tgyás?

2013. máj. 17. 17:01
 3/3 anonim ***** válasza:
A Tgyás azért nem mert egyik járuléknak a másik nem képezheti az alapját
2013. máj. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!