Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Sajnos eddig csak 4 órás...

Sajnos eddig csak 4 órás munkára voltam bejelentve. Most kb a 6. Terhességi hétben vagyok. Ha a főnököm átjelent most 8 órába, mondjuk bruttó 140. 000 ftos fizetéssel, lehet még elfogadható a majdani tgyás, gyed összegem?

Figyelt kérdés
2013. máj. 21. 05:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jövőre igényled meg a tgyást és gyedet, ami valószínűleg így lesz, mert gondolom január körül szülsz, akkor a 2013-as napi bruttó átlagbért veszik figyelembe a tgyás és gyed számításánál, ha lesz 180 bérezett napod. Tehát, ha még most bejelentenek bruttó 140 ezer forinttal, akkor bele fog számítani a tgyásodba és gyededbe.

De ha a tgyást még idén decemberben igényled meg, akkor a tgyás alapja a 2012-es napi bruttó átlagbéred lesz.

2013. máj. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm!

2013. máj. 21. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!