Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi bruttó 40. 000ft hány...

Havi bruttó 40. 000ft hány órás munkaviszonynak számít?

Figyelt kérdés
Számít.-e egyáltalán munkaviszonynak?
2013. jan. 14. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tavaly nekem 40500 bruttom volt, idén ez 42250 lett, és három órás vagyok
2013. jan. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ennek a kérdésnek így semmi értelme. Nem a Ft határozza meg hogy "hány órás" a munkaviszony. Nézd meg a munkaszerződésedet, abban benne van a béred, és az ahhoz kapcsolódó óraszám. A munka típusa ami alapján a MTK-ből lehet számolni a többi velejáró dolgot (szabik, napi óra, túlóra, heti munkanap, stb)
2013. jan. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Maximum napi 3, illetve heti 16 óra.
2013. jan. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha munkaszerződésed van, akkor az munkaviszonynak számít, függetlenül attól, hogy hány óra munkavégzési kötelezettséged van.

Hogy Neked hány órás a munkaviszonyod, azt a munkaszerződésed tartalmazza. Ezt az összeget ki lehet fizetni napi 1-2-3 órás munkaviszonyra is.

2013. jan. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! Ha Szombati napokon is dolgozom, akkor a szerződésben fel kell tüntetni? Vagy a Szombatok hogyan vannak számolva? Mi a Módja?

Egyéb felmerült kérdésem: Hallott róla valaki valami infót, hogy 2012aug vagy szeptembertől jött valami új törvény, hogy a részmunkaidős alkalmazás is teljes értékű munka időnek számolják be a nyugdíjba. Vagyis : Ha dolgozol 4 órában 1 évet akkor eddig az 1/2 évnek vették.Most az 1év az 1év.Van köztünk valaki aki ezeket biztosan tudja?

2013. jan. 15. 16:41
 6/11 anonim ***** válasza:

A részmunkaidő akkor számít teljes értékűnek nyugdíjhoz való szolgálati idő szempontjából, ha arra a részmunkaidőre havonta legalább a minimálbért megkapod bruttóban.

Tehát az, hogy a napi 4 órás munkaidő ne csak felet jelentsen az kell, hogy a minimálbért megkapd a 4 órára is, akár egy 8 órásra.


Ha nem kapod meg, akkor természetesen csak arányos szolgálati időnek fog számítani, méghozzá olyan arányban, amilyen arányban a Neked számfejtett bruttó bér aránylik az aktuális minimálbér összegéhez.


Példa:


4 órás munkaviszony, havi bruttó 73.500 forintért.

A hónap, amiről beszélünk mondjuk 30 napos, és egész hónapban fennáll a munkaviszony.

A minimálbér összege 2013-ban 98.000 forint.

Mivel havonta a bruttó bér nem éri el a minimálbér összegét, ezért arányos szolgálati időt kell számolni.

Ha elérné, akkor nem kellene még akkor sem, ha csak 4 órásról beszélünk.


(73.500 : 98.000) x 30 nap = 22,5 nap, tehát a 4 órás, 73.500 forintos havi bér után ez 23 nap szolgálati időt jelent a nyugdíjhoz abban a 30 napos hónapban.

2013. jan. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A szombati napokról megfeledkeztem:


Mivel nem tudom, hogy mi áll a szerződésedben, ezért érdemben nem tudok erről nyilatkozni.

Ha 5 + 2-es munkarendben dolgozol, akkor a szombaton történt munkavégzés rendkívülinek számít és a szerint jár rá díjazás, vagy másik szabadidő.

Ha munkaidőkeretben foglalkoztatnak, akkor már más a felállás.

2013. jan. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért informálódom ,mert még nincs meg a munkaszerződésem, és a munka adóm nem éppen határozott. Amit egyik nap mond, a másik nap már nem úgy van. Nem mindegy mit fogok aláírni. Köszönöm a sok segítséget. A szombati napról különösen! Pont érint engem. Tehát a szombati napokat jobb ,ha külön bele írják a szerződésbe?
2013. jan. 16. 13:41
 9/11 A kérdező kommentje:
JAA! Van olyan munka adó aki 4órát foglalkoztat, de bejelent minimáll bérrel? Na ezen csodálkoznék! Fordítva már volt szerencsém. ! 4ó ba jelent be és 6,8ó kell dolgozni.
2013. jan. 16. 13:46
 10/11 anonim ***** válasza:

A szombati napokat szerintem nem fogják külön beleírni a szerződésbe, ilyet nem igen fog egy munkáltató kicímkézni.

Általában heti, vagy havi munkaidőt írnak, vagy azt, hogy munkaidőkeretben van meghatározva a munkaidőd. De olyat is láttam már, hogy heti 40 óra, 5 + 2-es munkarendben.

Ha csak annyit ír, hogy heti 40 óra, akkor a munkáltató azt olyan arányban osztja be arra a hétre, ahogy neki tetszik. Tehát akár szombaton is dolgoztathat sima órabérrel, túlóra díjazása nélkül. Viszont 5 + 2-esben már nem, hiszen 5 nap alatt dolgozod le a heti 40-et, a 2 nap pedig "pihenő" (szombat, vasárnap), tehát ha akkor munkát kell végezned az már túlórának számít.

Itt vannak az árnyalati különbségek...


Egyébként ne gondold, hogy olyan ritka az, hogy 4 órásra megadják a minimálbért. Maximum Te nem vagy közel a tűzhöz, hogy ilyen "rosszul" járj:) Általában főnök rokonairól van szó...

2013. jan. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!