Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha 2 munkahelyem van huzamosab...

S.o.s87 kérdése:

Ha 2 munkahelyem van huzamosabb ideje és az egyik megszünik amikor táppénzre megyek a másik helyen akkor is a kettő bér után kapom az ellátásokat (táppénz tgyás gyed)?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nincs passzív ellátás, de ezt már pár napja mondtuk.

Ahol megszűnik a jogviszony, ott nem leszel jogosult ellátásra.

2013. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor csak azután a Bruttó bér után fogják számolni az ellátásokat, ahol állományban is maradok?
2013. máj. 28. 12:55
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen.

Sőt, ha ebben az évben váltottál munkahelyet, akkor nem is a tavalyi béred alapján számolnak, mert július 1-től csak azt a munkaviszonyt vesszük figyelembe pénzbeli ellátásnál, amelyik éppen él.

2013. máj. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem tudtam, végig a 2 bruttómmal számoltam, most teljesen rosszul lettem. Junius 29.ével megvan a 180 napom ebben az évben, tavaly volt megszakításom.El tudnám kerülni, ha a változtatás előtt megyek táppénzre?
2013. máj. 28. 13:06
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy védik a kismamákat és a változtatás jun 1-el él, de a 2014 április.15.-ei idő alatti szülések után ugyan annyi ellátás fog járni, mint ha jul 30.-a előtt vették volna igénybe. Erről mit tudsz?
2013. máj. 28. 13:09
 6/11 A kérdező kommentje:
Hol tudok erről olvasni bővebben?? Nagyon fontos írjatok!!
2013. máj. 28. 13:12
 7/11 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, mikor mész táppénzre, mert a változás azt nem érinti, hogy passzív ellátás nincs. Az már eddig is így volt.


Téged az új változás semmiben nem fog érinteni, ha idén nem váltottál munkahelyet.

2013. máj. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Veszélyeztetett terhesként mennék táppénzre 09-es kóddal, ezért a munkáltatónak nem kellene a 15 nap betegszabadságot kifizetnie, ha állományba tartanának a másik munkahelyen is kellene utánam valamit fizetni, vagy csak azzal a kötelezettséggel járna hogy vissza kell vennie, de 1 hónap után elbocsájthat, meg a szabadságokat ki kellene adnia?
2013. máj. 28. 13:41
 9/11 anonim ***** válasza:

Kell utánad fizetni (pl. a táppénz-hozzájárulást, ami a táppénzed harmada).

És nem tudom, mikor szülsz, de onnan tgyást csak akkor kérhetsz, ha a munkaviszonyod megszűnte után 42 napon belül szülsz. Gyedre viszont csak akkor leszel onnan jogosult, ha a mviszonyod a tgyás alatt szűnik meg.

2013. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor nincs remény :) Köszönöm a segítséget!!
2013. máj. 28. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!