Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most kezdtem egy új munkahelye...

Most kezdtem egy új munkahelyen, kiderült, kisbabám lesz,2 hónapos vagyok. Így GYED-re leszek majd jogosult, ha eljön az idő?

Figyelt kérdés
Mik a feltételei, hogy azt igényeljek? Azt tudom, hogy 1 évemnek meg kell lennie bedolgozva, meg is van, de nem folyamatosan, és nem ugyanannál a munkahelynél!
2013. máj. 29. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha az utóbbi két évben van 365 biztosított napod, akkor jogosult vagy a GYED-re.
2013. máj. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ. És abban tud nekem valaki segíteni, hogy 3 hónap alatt - gondolom a próbaidő - elküldhetnek, ha kiderül, hogy babát várok? Mert akkor ugye nem kaphatok, ha a szülés pillanatában nem vagyok biztosított. Nem szeretnék elmenni még se táppénzre, sehová, biztosra akarok menni. A 365 napom már megvan.
2013. máj. 29. 10:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos elküldhetnek. Akkor ha jól tudom, nem fog járni TGYÁS. Próbáld meg eltitkolni, amíg nem jár le a próbaidőd.
2013. máj. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :) De ez csak a próbaidőre vonatkozik ugye, 3 hó és kész?
2013. máj. 29. 11:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy a terhességed idejére és a szülés napján biztosított legyél kérheted az önkormányzat segítségét a szociális osztályon benyújtott kérelemmel,mi szerint az önkormányzat 1 évig, vagy a te esetedben a szülésig fizeti a TB-det,ha esetleg kirúg a munkáltatód.A szülés napjától alanyi jogon jár a GYESED VAGY GYEDED időtartamáig a TB.
2013. máj. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!