Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyes/gyed alatt felgyülemlet...

A gyes/gyed alatt felgyülemlett szabikat kifizetik ha nem tudom kivenni? Júl. Végén jár le a gyed de egy másik munkahelyen iskolába már kezdenék szeptember 1-től. Vagy a gyest előtte le lehet mondani és a szabikat úgy kivenni elég sok maradt bennt.

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 07:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Már egy ideje nem sabad kifizetni a szabadságot!


Ezt találtam az egyik oldalon:


"Kétféleképpen is lemondhatja a gyes-t:


● A MÁK néhány Igazgatóságán létezik erre egy formanyomtatvány: „Nyilatkozat folyósítás lemondásáról”.


● De ugyanúgy megteszi, ha leírja egy A/4-s lapra a következőket:


- alapadatok: név, születési hely /idő, TAJ, anyja neve, lakcím


- a gyermek neve, TAJ száma, születési ideje


- alulírott, kijelentem, hogy a gyermekgondozási segély folyósítását lemondom, mert 2011. április elsejétől változatlanul 8 órás munkakörben dolgozom.


Ha postán küldik, akkor ne feledkezzenek el: ajánlott-tértivevényes formában tegyék, és természetesen gondosan őrízzék a feladást igazoló blankettát."

2012. jan. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!