Jelenleg GYED-en vagyok, anyagilag hogyan érné meg a legjobban ha kistesót akarunk? Még GYED alatt kéne megszülessen?

Figyelt kérdés
2013. jún. 8. 07:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jók az értesüléseim, akkor a gyes első félévében ha megszületik a kistesó, akkor még a béred lesz a t-gyás, gyed alapja, de ha a gyes második felében születik, akkor a minimálbér.

De remélem majd más is jön és megerősít (vagy megcáfol), mert hülyeséget nem akarok mondani, de nálam is aktuális a kérdés, és én így értelmeztem.

2013. jún. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha pedig még gyed alatt,akkor ugyanaz,mint az előző babával.
2013. jún. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 morisszon ***** válasza:

Szia!

hasonló helyzetben vagyok én is. A múlt héten beszéltem az OEP-el, ott mondta a hölgy, hogy ha a GYED alatt szülök, akkor a szerződésben szereplő bérem lesz az alapja. Mindenképpen akkor jársz jobban, ha gyed-ben szülsz szerintem!

2013. jún. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül muszáj GYED-be szülni. A lényeg, hogy a GYES-en töltött idő ne haladja meg a 180 napot, mert akkor a második gyerkőc után a minimálbér lesz a számítás alapja.

Ha lejár a GYED, kiveheted az elmaradt szabadságokat, aztán visszamehetsz dolgozni, vagy elmehetsz a TGYÁS igényléséig táppénzre. A lényeg, hogy 180 napnál többet ne legyél GYES-en.

2013. jún. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!Majd a "természet" dönt úgy is, hogy mikor jön össze a tesó :) De kismamaként a szabikat ki lehet venni egyáltalán? Meg ügye kérdés, hogy a munkáltató benyeli e ezt, mert pont ez lenne a lényeg, hogy nem szeretnék visszamenni fél-egy évre dolgozni.
2013. jún. 8. 15:54
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. GYED után kiveheted a szabadságokat. De ezzel együtt be kell jelentened, lehetőleg írásban (hogy nyoma maradjon) az újabb várandósságot. Mert ugye szabadság alatt már elbocsáthatnak, kivéve, ha közölted velük az újabb terhességet. Mindenképpen körültekintően kell eljárni, nehogy rosszul járj.
2013. jún. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, főleg kedves 4-es válaszoló!
2013. jún. 8. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!